Як визначити розмір жіночого ременя?

Ремінь — один із класичних предметів як чоловічого, так і жіночого гардеробу. Для дівчини він виконує не тільки функцію підтримки штанів, джинсів або спідниці, але й виступає як модний аксесуар. Щоб ремінь був зручним і функціональним, не спадав і не перетягував, необхідно правильно вибрати його розмір.

Як зрозуміти який розмір ременя потрібен?

Визначення розміру ременя викликає набагато більше труднощів, ніж визначення розміру будь-якого іншого одягу. Традиційні мірки не підійдуть. Для початку необхідно точно визначитися, для яких цілей ви купуєте пояс і на якому місці збираєтеся його носити. У чоловіків все просто: вони найчастіше надягають його для підтримки штанів, тобто у спеціальні шліци на стегнах. Жінка – справжня винахідниця, бо може носити його:

 • на талії;
 • на стегнах;
 • на підвищеній талії (прямо під грудьми);
 • для закріплення штанів чи спідниці;
 • як елемент декору поверх светра, верхнього одягу тощо.

Таким чином, для визначення розміру ременя необхідно виміряти те місце, на якому ви збираєтеся його носити.

Другий варіант – ще простіше попереднього. Якщо ви шукаєте заміну старому поясу, виміряйте його довжину, не приміряючи на себе.

Як правильно виміряти?

Щоб підібрати правильну довжину, важливо точно зробити заміни. Зробити це можна двома способами:

 • обхват на собі;
 • за старим ременем.

У першому випадку вам знадобиться сантиметрова стрічка. Все, що необхідно виміряти – обхват того місця, на якому гасатиме ремінь. Це може бути талія, стегна.

Важливо! Перед виміром надягніть ту річ, з якою плануєте носити пояс. Якщо збираєтеся носити з пальто – вимірювати доведеться поверх нього.

Обхват вимірюється на видиху, у спокійному стані тіла, щоб згодом нічого не тиснуло. Не затягуйте стрічку: спокійно охопіть нею талію . Якщо ви готуєтеся до покупки ремінця для штанів, то для зручності виміру можна просунути сантиметрову стрічку в шлейки.

Зніміть стрічку та запишіть результат. Розміром буде вважатися довжина ременя від пряжки до середнього отвору .

Для другого способу потрібно розкласти старий пояс на рівній поверхні і за допомогою тієї ж стрічки виміряти відстань від бляшки до отвору, на який ви найчастіше його застібали. Це і буде комфортний вам розмір.

Як визначити розмір жіночого ременя?
Таблиця розмірів жіночих ременів

У різних виробників в офлайн та онлайн магазинах позначення розмірів можуть відрізнятися. Зазвичай вони вказуються в числовому значенні, тобто виходячи з обсягу талії або стегон. Часто використовуються і літерні позначення – так звані міжнародні символи (XXS-XXL). З відповідністю розмірів ви можете ознайомитись у приблизній таблиці для жіночих ременів.

Приклад визначення розміру жіночого ременя

Найчастіше розміри поясів відрізняються на 10 см (70, 80, 90 тощо). У реальному житті частіше зустрічаються обхвати талії або стегон, які не дорівнюють круглому числу (наприклад, 67 см, 92 см). Рекомендуємо купувати ремінець, максимально наближений до вашого розміру.

Розглянемо приклад. Якщо обхват талії дорівнює 67 см, то сміливо купуйте пояс з маркуванням 70, а якщо ваш об’єм 92 см, то віддайте перевагу ременю довжиною 90 см. Не хвилюйтеся, в обох випадках вам вистачить отворів, щоб застебнути ремінець, так як середня довжина вимірюється по центрального отвору.

Чи відповідають один одному українські, європейські, США розміри?

Зверніть увагу, що розміри жіночих ременів у різних країнах позначаються по-різному:

 • В Україні та Європі довжина вимірюється та позначається в см;
 • У США – у дюймах.

Важливо! У 1 см – 0,39 дюйми. Наприклад, український  розмір – 70 см, в Америці буде позначений іншою цифрою – 28 дюймів.

Як зменшити жіночий шкіряний ремінь на потрібну довжину?

Якщо в магазині сподобався ремінь, але він не підходить вам за розміром, не засмучуйтесь. Більшість сучасних шкіряних поясів можна вкоротити в домашніх умовах чи спеціальної майстерні.

Важливо! Ідеальний екземпляр повинен застібатися на третю чи середню дірочку. Занадто довгий або короткий вільний кінець виглядає некрасиво. До того ж це незручно.

Самостійно можна вкоротити ремінці на наступних видах кріплення пряжки:

 • на гвинті;
 • на затиску.

У першому варіанті шкіряна частина кріпиться до пряжки за допомогою невеликого гвинтика. Викруткою його відкрутити не складе жодної складності навіть для дівчини. Після цього потрібно відрізати зайву довжину, за допомогою шила пробити отвір під гвинт та зібрати конструкцію у колишній стан.

Деякі пряжки кріпляться до пояса на затискач . Вони найчастіше трапляються на чоловічих моделях, але й для жінок можна знайти подібні. У цьому випадку вкоротити довжину не складе труднощів: просто відкріпіть затискач, відріжте частину шкіри і вставте ремінь назад. Навіть не потрібно пробивати отвір.

Важливо! При покупці пояса з пришитою пряжкою вам доведеться звернутися до майстерні, щоб укоротити його. У домашніх умовах прошити ремінь вдруге – завдання майже нездійсненне.

Додати коментар