Як визначити розмір кільця

Немає жодних складнощів у тому, щоб вибрати кільце для себе. Ви просто приходите в будь-який ювелірний магазин і просите фахівця виміряти ваш палець і підібрати відповідний розмір обручки.

Але що робити, коли прикраса вибирається в подарунок? Як визначити розмір обручки на палець і не розсекретити план? Задати питання «в лоб» – не варіант, а про способи самостійно дізнатися про розмір знають далеко не всі.

Але не переживайте – у цій статті ми розповімо про кілька чудових способів зняття мірок. Вибирайте потрібний і вже у всеозброєнні вирушайте за подарунком!

Що таке розмір пальця?

Почнемо з вивчення матчастини: що таке розмір пальця та навіщо його потрібно знати?

Візьміть будь-яке своє кільце; проведіть уявну лінію від одного краю до іншого – простіше кажучи, виміряйте діаметр. Для більшої точності всі вимірювання проводяться в міліметрах. Результат, що вийшов, і є потрібний вам параметр.

Знаючи ці цифри, ви з легкістю підберете потрібний подарунок і розрахуєте розмір.

Як визначити розмір кільця
Розміри ювелірних кілець

Як правило, крок градації у розмірах становить 0,5 мм – в ювелірних магазинах ви побачите розміри 16, потім 16,5, потім 17 тощо.

Тепер, коли ми розібралися в термінології та технічних нюансах, поговоримо про те, як дізнатися про розмір кільця.

Як дізнатися розмір пальця для кільця?

Оскільки варіант із походом в ювелірний та консультацією фахівця тут не підходить, ми розповімо про кілька таємних способів зняття мірок. Кожен із них досить хороший і точний – ми постаралися перевірити все самі. Отже, як визначають розмір обручки справжні детективи?

Спосіб перший: за допомогою нитки

Почнемо з того, як визначити свій розмір кільця по колу пальця. При достатній вправності розрахувати розмір пальця для кільця можна вдома за допомогою нитки.

Як визначити розмір кільця
Визначаємо розмір кільця за допомогою нитки

Якщо ви хочете дізнатися розмір безіменного пальця під обручку, непомітно для нареченої (наприклад, поки вона спить) оберніть нитку навколо її пальця і ​​позначте точку, де кінці нитки з’єднуються. Вимірюйте палець так, щоб нитка прилягала до нього щільно, але не стискала. Вимірювати треба найширше місце пальця – зазвичай це обхват середньої фаланги.

Вимірюйте саме той палець, на якому планується носити ювелірний виріб. На обох руках пальці можуть відрізнятися діаметром, і якщо кільцю комфортно на правому вказівному, то на лівий вказівний воно може не налізти. Пальці легко можуть відрізнятись на 1-1,5 розміру.

Як визначити розмір кільця

Обхват пальця – це, по суті, довжина кола, а значить, обчислити відповідний діаметр кільця можна за простою формулою: d=C/π. d – це діаметр кола (кільця), С – довжина кола (обхват пальця), π – математична постійна, рівна 3,14. Якщо в таблиці немає відповідних даних, вставте в цю формулу ваше значення, і отримайте точний результат.

Як бачите, дізнатися про розмір пальця для кільця можна в домашніх умовах.

Спосіб другий: за допомогою ручки та паперу

Цей спосіб набагато простіший за перший, оскільки не вимагає таємних «операцій» навколо чужих пальців — ми дізнаємося розмір кільця за діаметром іншого. Візьміть у людини, якій ви готуєте подарунок, будь-яке кільце. Покладіть його на папір і обведіть прикрасу за внутрішнім периметром. Діаметр кола, що вийшов, і буде розміром кільця.

Але будьте уважні – для вимірів потрібно брати обручку з того пальця, на який ви в майбутньому одягнете подарунок, адже у всіх пальців різні обхвати.

Спосіб третій: за допомогою друзів

Як дізнаватись розмір пальця, якщо ви надто боїтеся бути розсекреченим? Дуже легко – спитайте друзів. Найскладніший етап у цьому способі – знайти друга, який гарантовано збереже ваш план у таємниці. Далі – простіше: або друг вже знає розмір і просто повідомляє його вам, або він спокійно, не викликаючи підозр, дізнається його і в такий спосіб допомагає вам із вибором подарунка. Скажіть другові спасибі – адже він допоміг вам зрозуміти розмір без кільця!

Спосіб четвертий: за наявним кільцем

Для самих відважних розповімо, як за наявним кільцем визначити розмір кільця. Варто відзначити, що цей спосіб – найточніший, але й ризикований. Якщо ви на 100% впевнені, що «об’єкт» не помітить зникнення однієї зі своїх прикрас – сміливо у бій!

Вирушайте з прикрасою до ювеліра – той виміряє діаметр кільця і ​​скаже, якого воно розміру. Не забудьте повернути його на місце!

Лайфхак: визначаємо розмір за своїми пальцями

Спосіб підійде для тих, хто не знає, як непомітно підібрати кільце дівчині, не знаючи розміру безіменного пальця. Цим секретним методом часто користуються хлопці, які збираються зробити пропозицію своїй коханій.

Попросіть у неї одне з кілець, просто приміряти. Надягніть прикрасу на палець і запам’ятайте місце, де кільце сиділо найзручніше. Поки пам’ять свіжа, біжіть до ювеліра та просіть його виміряти діаметр зазначеного місця. Готово, ви чудові!

Додаткові рекомендації

При вимірі пальців важливо пам’ятати кілька важливих нюансів.

По-перше, для найбільш точних результатів ідеально міряти палець тричі: вранці, вдень та ввечері. Залежно від часу доби руки можуть набрякати або опухати, тому потрібно підібрати кільце, яке не натискатиме навіть при опухлих пальцях. Не варто заміряти пальці у спекотні дні або після активних занять спортом. Зніміть мірки кілька разів і в різні дні – якщо хоча б два значення схожі один на одного, то ви знайшли точний розмір.

По-друге, важливо знати товщину подарункового кільця. Якщо воно буде тонким (до 7мм), отримане при вимірюванні значення округляйте до найближчого. Наприклад, якщо при вимірюваннях вийшло значення 15,8, то потрібним розміром стане 16-й. Якщо кільце буде товще 7мм, варто зробити запас у розмірі, рівний 0,5мм. При тому ж значенні 15,8 краще вибрати розмір 16,5.

Якщо ви хочете замовити кільце закордоном, вам знадобиться сітка розмірів кілець. Зверніть увагу – всі виміри вказані не в сантиметрах (см), а в міліметрах (мм). Одним із зазначених способів виміряйте коло пальця і ​​співвіднесіть результат з одним із пунктів цієї таблиці:

Як визначити розмір кільця
Таблиця розмірів ювелірних кілець

На цьому все. Сподіваємося, наші поради були для вас корисні, і ви не помилитеся з розміром подарункового кільця. Бажаємо успіхів у цій відповідальній справі!

Додати коментар