Як визначити розмір чоловічого ременя

Як визначити розмір чоловічого ременя

Сучасний чоловічий гардероб, звичайно, дуже відрізняється від того, що чоловіки носили ще кілька десятиліть тому. Зараз представникам сильної статі пропонується безліч різноманітних сорочок, моделей штанів, светрів, кардиганів та інших складових.

А ось кількість аксесуарів не збільшилася. Класичною базою залишаються ті самі — краватка, годинник, ремінь.

Помилка багатьох чоловіків у виборі універсального ременя для класичних штанів, розслаблених чинос, карго або джинсів. Такий підхід докорінно невірний. І це незважаючи на те, що багато хто довше і ретельніше вибирає ремінь для свого авто. І це правильно – від правильно підібраної моделі та її якості залежить робота вузлів та агрегатів улюбленої техніки. Той самий принцип необхідний і при виборі чоловічого ременя для кожного образу свій.

Крім того, дуже важливим є і вибір розміру аксесуара. Розкажемо докладніше про те, як визначаються розміри чоловічих ременів у різних країнах, у чому полягають нюанси такого вибору та на що варто звернути особливу увагу.

Насамперед розберемося з тим, із яких частин складається чоловічий ремінь. Звісно, ​​жодних серйозних змін у його конструкції за кілька десятиліть не з’явилося. Всі нововведення стосуються, в основному, декору та матеріалів виробу. Проте нагадаємо про складові будь-якого чоловічого ременя:

 • пряжка;
 • стрічка ременя;
 • додаткові елементи – клепки, шльовки, наконечник та ін.

Начебто все просто, то чому ж простий вибір моделі та потрібного розміру ременя викликає стільки складнощів?

Саме тому, що чоловік часто орієнтується винятково на візуальні характеристики аксесуара. Він купує перший екземпляр, який сподобався, який потім просто не підходить за стилем або розміром — шириною або довжиною. Крім того, неякісні моделі не ходять довго і вже дуже швидко виглядають так, що ними можна лише підперезувати дачні непрезентабельні штани.

Виділимо особливості, які притаманні вибору чоловічого ременя:

 • виробник. Більшість магазинів завалено чоловічими ременями з Китаю. Такі вироби часто не відрізняються якістю, та й визначити розмір буває дуже складно – виробник заявляє одні цифри, але насправді виявляється зовсім інше. Еталоном у питанні виробництва чоловічих ременів вважаються Італія та Туреччина;
 • аксесуари стилістики. В арсеналі навіть звичайнісінького чоловіка має бути кілька ременів — класичний, неформальний, для джинсів. Краще зупинити свій вибір на кількох моделях різних відтінків;
 • якість. Навіть якщо модель чоловічого ременя буде виготовлена ​​з ненатурального матеріалу, вона може прослужити своєму господареві не один рік.

Та й останнє — правильний вибір розміру. Це дозволить обійтися без додаткових підгонок та аксесуар сидітиме, не завдаючи чоловікові жодних незручностей.

Цікаво: якщо вам здається, що вибір правильного розміру чоловічого ременя це просто, ви помиляєтесь. Існує не одна система визначення розміру цього простого аксесуара. Краще, якщо чоловік буде знайомий з різними варіантами визначення розміру. Тоді можна буде купити ремінь у будь-якій країні чи іноземному онлайн магазині, не гублячись у цифрах.

Як визначити розмір чоловічого ременя?

Звичайно, багато хто відразу заперечить — а навіщо морочитися з вибором і підбирати розмір настільки скрупульозно?

Сучасні моделі дозволяють підігнати ремінь по чоловічій фігурі. Достатньо відкрутити болтик, відрізати зайве та зібрати конструкцію назад. Але такий варіант не завжди можливий. Насамперед, змінити довжину можна лише на класичній моделі . Такий варіант – чудове рішення, якщо вам сподобався аксесуар, а вашого розміру просто немає в наявності. Або якщо є сумніви у виборі розміру, а ремінь купується в подарунок.

Важливо: дорогий шкіряний ремінь може бути просто зіпсований спробою підігнати його по фігурі і змінити розмір.

Для того, щоб правильно визначити розмір, важливо знати такі параметри:

 • обхват талії штанів, для яких підбирається ремінець. Вимірювання потрібно проводити гнучкою стрічкою або переглянути цей параметр на етикетці. При виборі аксесуара достатньо додати до цього показника 4-7 см і ви отримаєте оптимальну довжину ремінця;
 • довжину старого ременя, носіння якого завдавало ніяких незручностей.

По талії

Як визначити розмір чоловічого ременя

Але якщо отримати такі показники неможливо чи представлена ​​на сайті магазину таблиця лише вводить в оману? Тоді для правильного вибору важливо знати розмір чоловічої талії. А під поняттям “розмір ременя” виробник має на увазі відстань від пряжки до центрального отвору на смузі. Останнє вважається основним, решта відносяться до розряду запасних та у визначенні розміру участі не беруть.

Порада: якщо на вашому ремені зроблено п’ять отворів, центральним буде третій (з боку пряжки). Починати виміри необхідно від зовнішнього краю пряжки. Для зручності потрібно розкласти ремінець на рівній твердій поверхні.

Наприклад — якщо талія чоловіка становить 100 см, то й робочий розмір ремінця буде 100 (до центральної дірочки). Але загальна довжина самого виробу складатиме трохи більше — близько 115 см. Такий підхід характерний як для нашої країни, так і для більшості європейських.

За розміром одягу

 

Як визначити розмір чоловічого ременя

А ось споживачі в Америці звикли здійснювати вибір розміру чоловічих ременів дещо по-іншому. Тут розмір аксесуара безпосередньо пов’язаний із розміром джинсів. Але вони не ідентичні, потрібно вибирати трохи більший розмір. Наприклад: при розмірі джинсів 34, потрібен ремінь 36 (додаємо 2).

Інший варіант – вже звична нам літерна система (XS, S, M, L, XL). Для кожної літери встановлюються межі довжин. Але вони прив’язані не до сантиметрової системи, а до дюймової.

Для довідки: в одному дюймі 2,54 см. Тобто табличні показники необхідно помножити на цю цифру.

Як зняти з себе мірки?

Талію потрібно вміти вимірювати правильно. Не варто втягувати чи, навпаки, випинати живіт. Намагайтеся під час проведення вимірів стояти і спокійно дихати. А краще залучити помічника.

Важливі моменти:

 • виміри проводять на оголеному тілі;
 • знаходимо талію – руками потрібно намацати верхню частину стегон і основу грудної клітки. Талія – ​​м’яка зона між ними, що є найвужчою частиною;
 • робимо виміри – металеву частину стрічки прикладіть до пупка, оберніть стрічкою талію. Вона не повинна перекручуватись або врізатися в тіло. Розмір талії – точка, де залізний кінчик стрічки сходиться з другою частиною гнучкої вимірювальної стрічки.

Важливо: зробіть виміри двічі чи тричі. Лише після цього можна зробити правильний вибір.

Як визначити розмір чоловічого ременя

Якою має бути довжина та ширина?

Як визначити розмір чоловічого ременя

Два основні показники чоловічого ременя, на які потрібно звернути особливу увагу:

 • довжина – вона обов’язково повинна відповідати фігурі чоловіка. Занадто довгий ремінь заважатиме і виглядатиме безглуздо, короткий — тиснутиме і завдаватиме інших незручностей. Важливе правило – довжина вільного хвостика не повинна перевищувати 15 см;
 • ширина – стандартна 4-4,5 см. Вужчі або широкі моделі підходять для джинсів або штанів або щільної тканини.

Важливо: якщо придбаний ремінь має занадто великий розмір, його можна скоротити самостійно. А ось робити вдома додаткові отвори не варто. Вони виглядатимуть неакуратно та зіпсують зовнішній вигляд виробу. Краще віднести аксесуар до майстерні.

Різновиди

На прилавках магазинів можна знайти величезну різноманітність чоловічих ременів. Отже крім вибору оптимального розділу доведеться подумати над тим, яка фактура і зовнішній вигляд подобається майбутньому носію і наскільки вони практичні.

Матеріал ременя

Це, мабуть, найважливіший показник. Неякісні вироби швидко тріскаються, облазять та виглядають непрезентабельно.

Натуральна шкіра

Натуральна шкіра — матеріал, який зарекомендував себе як один із найпрактичніших, найкрасивіших і придатних для чоловічих аксесуарів. Не варто думати, що їхні шкіри виробляють виключно щільні широкі стрічки з товстими пряжками. У магазинах можна знайти тонкі плетені ремінці, замшеві моделі. Крім того, звична свиняча або коров’яча шкіра може бути замінена на екзотику – крокодила або буйвола.

Штучна шкіра

Сучасна штучна шкіра – не менш популярний матеріал, ніж натуральна. А ось практичності та довговічності в ній більше. Вона не вимагає особливого догляду та умов експлуатації, не боїться подряпин і коштує набагато дешевше. Але і цей матеріал обов’язково має бути якісним.

Мотузка

Спочатку такі ремінці з’явилися у жіночому гардеробі. Але й чоловіки гідно оцінили той аксесуар. Влітку, коли товсті щільні ремені тільки заважають, мотузковий варіант просто порятунок.

Варто розуміти, що яким би якісним не був мотузковий чоловічий ремінець, він прослужить не дуже довго. При виборі розміру варто враховувати, що мотузка має властивість розтягуватись. Не купуйте ремінь із запасом.

Полотно

Простий приємний і стильний варіант, що відмінно підходить до чиноса або лляних літніх штанів. Він чудово впишеться в образ, приємний до тіла та екологічний.

Вініл

Вініл – матеріал, який не варто використовувати для повсякденних образів. А ось для вечірки чи тематичного свята чоловічий ремінь із вінілу підійде чудово.

Пряжки

Пряжки можуть доповнити образ, зробивши його стильним, так і стати самостійною яскравою його частиною. Вони бувають різної форми, розміру, виконуються з різних матеріалів. Вибір залежить від образу та переваг чоловіка. Найбільш розповсюджені:

 • рамка – найпоширеніша і найсуворіша форма. Це варіант для ділового костюма, сорочок та класичних штанів;
 • бляха може бути декорованою або спокійною. Модель пряжки підходить для джинсів та інших штанів із грубої тканини;
 • автомат – особливість такої пряжки в тому, що в ній немає язичка, а в чоловічому ремені немає отворів. Вибір розміру аксесуара з такою пряжкою проводять за розміром талії (додаючи 15 см);
 • кільце (одне або кілька) – такий варіант «запору» використовується для мотузяних або полотняних ременів.

Поради при купівлі ременя

При виборі ременя варто керуватися простими лайфхаками:

 • формула вибору розміру – обхват талії плюс 15 см (потім округляємо до найближчого табличного показника); не варто гнатися за дорогими брендами. Найкраще вибрати оригінальну продукцію середнього сегменту. Адже ризик купити за великі гроші підробку (наприклад, Гуччі) дуже великий;
 • вибір кольору – орієнтир на взуття, годинник чи сумку. Але не колір костюма;
 • помилка – ремінь застібається не на центральний (або наступний за ним) отвір, а на більш далекі;
 • де зробити додатковий отвір – у майстерні з ремонту взуття;
 • зберігання – виключно у згорнутому вигляді (як черепашка);
 • догляд – натуральна шкіра чоловічого ременя вимагає такого ж догляду, як і взуттєва.

Коли потрібно носити ремінь?

Ви помічали, що практично всі чоловічі штани мають спеціальні шлевки для ременя? Стилісти стверджують, що носити його потрібно завжди, коли є такі нашивки. Інакше штани будуть виглядати «голими», а за будь-якого нахилу великий ризик показати всім оточуючим шматок голого тіла. Але до суворих правил віднести таку вимогу не можна.

Приклади відповідного вибору параметрів

Ви все ще сумніваєтеся в правильності вибору розміру ременя? Наведемо кілька наочних прикладів:

 • для зросту 170 см, ваги 70 кг, обхвату талії 70 см (додамо ще 5 см – 75 см) – по українській таблиці розмір відповідає 40-46, а ось міжнародний XS;
 • для зросту 185 см, ваги 89 кг, обхвату талії 115 см (додамо 5 см – 120 см) – вибір розміру за українською системою відповідає 52, а його міжнародне позначення L.

Ремінь – важливий аксесуар для чоловічого гардеробу. Він наголошує на талії, робить образ завершеним і може показати достаток свого носія. Вибір ремінця, який прослужить не один рік, починається з визначення матеріалу самого полотна, виду та розміру пряжки. Розмір аксесуара – другий момент. Він повинен відповідати розміру чоловічої талії, а його вільний хвостик не повинен бути довшим за 15 см.

Додати коментар