Як визначити повноту дитячого взуття

Як визначити повноту дитячого взуття

Повноту взуття можна дізнатися, вимірявши найширшу ділянку стопи в шкарпетці. Отриманий параметр називається охопленням стопи, для позначення якого використовуються різні значення. Повнота дитячого взуття в нашый країні позначається цифрами від 1 до 12, через інтервал в 4 мм. У європейській таблиці використовується градація від 1 до 8 – з кроком 5 мм. У Сполучених Штатах та Британії для позначення повноти застосовують латинські цифри A, B, C, D, F – з кроком 5 мм для кожного значення обхвату стопи.

Виробники взуття не завжди вказують повноту. Вважається, що у цьому випадку модель має універсальну повноту. Для босоніжок, спортивного взуття повноту відрегулювати не проблема, використовуючи шнурки та липучки. А ось купувати зимове та весняне взуття без виміру повноти не варто.

Занадто широке взуття буде нестійким, не давати ногам потрібної опори. Вузьке взуття здатне викликати деформацію стопи, порушити кровообіг, а ноги малюків у вузькому та широкому взутті в зимовий час будуть весь час мерзнути. Чоботи, черевики, туфельки повинні сидіти ідеально, не бовтатися на нозі і не давити.

Як визначати повноту взуття

Вимірювання повноти проводиться увечері, коли ніжки дитини розтоптані достатньо і стають більшими. Отримати потрібний розмір можна за виконання таких дій:

  1. Одягти на дитину шкарпетки.
  2. Поставити малюка на аркуш паперу.
  3. Обвести обидві стопи простим олівцем.
  4. Виміряти довжину лівої та правої ніжки. Якщо показники відрізняються, вибирається максимальний.
  5. Виміряти ширину стопи в найширшій частині біля шкарпетки.
  6. Використовувати формулу W = 0,25 B – 0,15 C – A, де W – параметр повноти, який потрібно обчислити, – обхват ноги в мм, С – довжина стопи в мм, А – постійний коефіцієнт, який визначається за спеціальною таблицею 1 (зазначено нижче).

Наприклад, довжина стопи дитини 210 мм, обхват стопи – 194 мм. Застосовуємо формулу: 194 * 0,25 = 48,6-21080,15 = 31,5-16 (16 треба шукати за таблицею). Зрештою вийде цифра 1,1.

Таблиця повноти дитячого взуття

М-мм (довжина стопи), Ш – розмір (взуття)

Як визначити повноту дитячого взуття

Таблиця розмірів дитячих чешок

М – мм (довжина стопи), Ш – розмір (взуття), Чешки – розмір чешок

Як визначити повноту дитячого взуття

Літерна система позначення повноти дитячого взуття

На маркетплейсах, зокрема на JOOM, використовується інша система позначення повноти – літерна:

  • Основні розміри – E, F, G, H, J.
  • Половинчасті – E ½, F ½, G ½, H ½.
  • Різниця між кожним значенням становить 35 мм.
Як визначити повноту дитячого взуття
Літерна система позначення повноти дитячого взуття
Додати коментар