Як вибрати розмір шолома

Як вибрати розмір шолома

Завдяки своїй конструкції шолом є надійним захистом від можливих травм. При цьому необхідно правильно підібрати розмір шолома, скориставшись таблицею, яка дає необхідну інформацію для вирішення цього питання. Слід пам’ятати, що перевагу потрібно надавати новим виробам. Конструкції, що були у вжитку, можуть втратити свої захисні якості.

Під час приміряння шолома, навіть знаючи свій розмір, потрібно керуватися такими правилами:

  • Шолом на голову завжди має одягатися з натягом. Якщо під час приміряння головний убір виявляється вільним, потрібно брати менший розмір.
  • При одяганні шолома його верхня частина повинна стикатися з верхівкою голови. Якщо цього немає, а районі вух відчувається сильне стиск і навіть біль, то розмір малий.
  • У момент приміряння потрібно знизу застебнути ремінець. Потім посмикати шолом у різні боки. Матеріал повинен тягнути у себе шкіру, а не вільно переміщатися.
  • При останній перевірці необхідно взяти за задню частину шолома, потягнути нагору і спробувати його зняти. Потім схопитися за передню частину і потягнути вгору. Якщо виникне відчуття, що зняття можливе, значить розмір вибраний неправильно або погано застебнуто ремінець.

Інструкція з визначення розміру

Для того щоб визначити розмір мотошолома, потрібно зробити замір голови. Для цього слід користуватися сантиметром. Якщо його під рукою немає, то підійде мотузка.

Інструкція із вимірів наступна:

  1. Замір проводиться в широкій частині голови. На потилиці вибирається найвища точка. Лінія проходить над вухами і від брів відступає вгору 1,5-2,5 см.
  2. Кількість вимірів робиться кілька разів, щоб уникнути помилки.
  3. Якщо замість сантиметра використовується мотузка, потім вимірюється її довжина.

Такі дії проводяться при покупці виробу через інтернет. Однак і купуючи шолом у магазині, теж важливо знати коло своєї голови.

Таблиця чоловічих мотошоломів

З отриманих результатів, з допомогою таблиці ведеться підбір шолома. Окружність голови вимірюється в сантиметрах або дюймах. Кожному значенню відповідає розмір шолома.

Як вибрати розмір шолома
Таблиця чоловічих мотошоломів

Таблиця шоломів для дітей

За такими ж правилами визначається розмір дитячого шолома. Порядок виміру голови дитини аналогічний. Отримані дані узгоджуються з табличними. У разі отримання дробових розмірів ведеться округлення до цілого числа. Наприклад, розміру 50,3 відповідає рядок 49-50, а розмір шолома – S.

Як вибрати розмір шолома
При покупці шолома – як для дорослого, так і для дитини, слід керуватися інструкціями. Виріб повинен добре підійти за розміром. В іншому випадку є ризик того, що шолом не виконає свого призначення.

Додати коментар