Як вибрати розмір головного убору

Як вибрати розмір головного убору

Головні убори більшість людей вибирають найпростішим способом — приміряють перед покупкою. Подібний метод навмання не підводить, але потрібно переміряти кілька шапок чи бейсболок, щоб підібрати потрібну. Проблема вибору головного убору у дорослих вирішується з допомогою таблиці розмірів. Користуватись подібною сіткою можна, знаючи певні параметри, тоді купувати шапку або бере чоловік чи жінка зможуть прямо на сайтах брендових магазинів.

Як визначити розмір голови у дорослих

Щоб шапка ідеально сиділа та щільно облягала голову, потрібно правильно знімати мірки. Для цього знадобиться сантиметрова стрічка та допомога друга/подруги. Виконати потрібно такі дії:

  • Вимірюємо обхват голови. Сантиметр прикладається до центру чола так, щоб стрічка збігалася з лінією росту волосся. Обвести сантиметрову стрічку під потилицею (там, де виступ), з’єднати кінці рулетки. Середній обхват голови дорівнює 53-58 см.
  • Отримуємо глибину посадки. Це відстань від потилиці до чола. Відзначивши точку, на яку планується зрушувати шапку під час носіння, проводиться від неї замір до виступу на потилиці. Варіюватиметься параметр від 24 до 26,5 см.
  • Вимірюємо відстань від скроні до скроні. Для цього стрічка розміщується над вухами та проводиться з протилежного боку голови. Цей параметр варіюється від 25,5 до 26,5 см.

Варто враховувати, що зняті мірки підходять для шапок, що натягуються до середини вуха. Нестандартні головні убори повинні сидіти на голові вільно. Щоб отримати потрібні виміри для подібних шапок, варто від даних відібрати від 0,5 до 1,5 см. Тоді шапка вільно сидітиме на голові.

На розміри майбутньої прикраси для голови впливають інші чинники:

  • Візерунок шапки, особливо в’язані. Об’ємний візерунок вимагає того, щоб від обхвату голови було відібрано 1 см, враховуючи майбутнє розтягнення.
  • Щільність матеріалу. Якщо він рихлий чи об’ємний, тоді від обхвату голови забирають від 1 до 2 см.
  • Матеріал. Акрил і віскоза розтягуються на кілька сантиметрів під час носіння, тому від параметра обхвату голови потрібно віднімати 1-2,5 см. Бавовна і шерсть згодом сідають, тому до параметра додають 1-2 сантиметри. Якщо шапка щільна і однорідна, матеріал не тягнеться, тоді поправки в розмірі не вносяться.

Таблиця розміру шапок у дорослих

Як вибрати розмір головного убору
Таблиця розміру шапок у дорослих

Таблиця розмірів чоловічих головних уборів

Як вибрати розмір головного убору
Таблиця розмірів шапок

Таблиця розмірів кепок та бейсболок

У кепках і бейсболках можна регулювати розмір, що дозволяє помістити головний убір на голові щільно.

Як вибрати розмір головного убору
Таблиця розмірів кепок та бейсболок

Таблиця розмірів жіночих головних уборів

Як вибрати розмір головного убору
Таблиця розмірів жіночих головних уборів

Головні убори купують на ринках, у магазинах, у бутіках брендового одягу та в Інтернет-магазинах. Не завжди звичайного приміряння достатньо, щоб правильно підібрати потрібний розмір шапки. У зв’язку з цим проводиться замір обхвату голови, який виражається в сантиметрах.

Маючи перед собою таблиці відповідностей українських та міжнародних значень, чоловіки та жінки зможуть легко вибрати шапку, бейсболку та кепку.

Додати коментар