ЯК ПРОДАВАТИ НА JOOM

В даний момент велика частина продавців Joom знаходиться в Китаї. Але є можливість стати продавцем на JOOM і продавати товари з інших країн, наприклад, з України. Кількість українських продавців поки невелика, тому є можливість випередити конкурентів, якщо почати продавати прямо зараз. Вимоги та стандарти майданчика досить суворі, але воно варте того.

Joom – маркетплейс, що не має суворої спеціалізації.

З його допомогою можна продавати:

 • жіночий , чоловічий і дитячий одяг і взуття;
 • товари для краси, прикраси, біжутерію та аксесуари;
 • автотовари : запасні частини, витратні матеріали, інструменти, деталі для тюнінга;
 • побутову техніку та електроніку;
 • товари для дому, дачі, саду, городу, все для будівництва та ремонту;
 • спортивні товари, валізи і сумки , товари для тварин;
 • годинники, канцтовари, товари для хобі і творчості;
 • товари для здоров’я.

Заборонені до продажу:

 • ліки;
 • алкоголь;
 • нелегальні товари.

Крім того, заборонено продавати продукцію КНДР, Сирійської Арабської Республіки, Республіки Куби, Ісламської Республіки Ірану і Республіки Судану.

Продукцією з Криму торгувати також заборонено правилами маркетплейса.

Більш детальну інформацію про дозволені і заборонені товари можна дізнатися у адміністрації майданчика. Також звернутися до неї має сенс в тому випадку, якщо не впевнені, в яку категорію потрапляють товари, які ви хотіли б виставити на продаж.

Вам буде цікаво: на майданчику Joom одна юридична особа може відкрити до 50 інтернет-магазинів. Якщо ваш асортимент не збирається в один каталог (наприклад, ви продаєте інтим-товари та автозапчастини), можна структурувати категорії в різних інтернет-магазинах. Управління магазинами здійснюється з особистого кабінету за допомогою зручного меню. У разі, коли потрібно відкрити більше 50 інтернет-магазинів на базі платформи, можна звернутися в службу технічної підтримки з відповідною пропозицією.

Умови співпраці

Щоб співпрацювати з Джум, потрібно підходити під вимоги, які майданчик пред’являє до підприємців, які бажають вести через неї бізнес:

 • робота здійснюється тільки через юридичну особу;
 • необхідний електронний документообіг;
 • торгова марка, під якою продаються товари, повинна пройти реєстрацію;
 • при використанні франшизи потрібно надати відповідну ліцензію;
 • потрібно мати можливість доставки товарів на склади майданчика.

Повністю всі умови співпраці продавців з України з маркетплейсом Joom можна прочитати в Угоді про надання послуг для продавців товарів на інтернет-майданчику Joom. Вона доступна по посиланню: https://merchant.joom.com/ua/terms/

Переваги для продавців на Джум

В порівнянні з вітчизняними маркетплейсами у майданчика  Joom є наступні переваги:

Аналітика

Доступна вся аналітика, яка потрібна продавцям, конверсія в покупках, конверсія додавання в обране і т.д.

Ранжування товарів

Продавець чітко бачить як ранжуються товари в порівнянні з конкурентами, а саме – кількість переглядів, кліків і покупок. Є можливість промоніторити те, який трафік заходить на картки товару і зрозуміти де є слабкі місця, і де потрібно покращитися.

Просування товарів

Зрозумілі і робочі методи просування товарів: акції, розпродажі, просування через блогерів. Якщо, наприклад, зараз по Україні потрібно домовлятися з блогерами особисто, то просування через блогерів в JOOM можна замовляти всередині маркетплейса – це просто фантастика.

Інші переваги

Що робити не потрібно (або про що вже подбав маркетплейс):

1. Не потрібно консультувати покупців і вступати в переписку, цим займається підтримка торгового майданчика.
2. Не потрібно перекладати контент на  інші мови.
3. Не потрібно приймати оплати від кожного покупця, виплати відбуваються від самого маркетплейса з вирахуванням його комісії.

Організація продажів на JOOM

Що потрібно робити, аби продажі на JOOM були вдалими?

УТП

Мати яскраво виражену УТП (унікальну торгову пропозицію) і відрізнятися від конкурентів. Якщо товар вироблено в Китаї, то слід пам’ятати, що логістика з Китаю дешевше і роздрібна ціна на більшість китайських товарів також дешевшн. Тому не маючи відмінностей, в ціні і якості з товаром з Китаю на маркетплейсі JOOM буде складно.

Складські залишки

Мати складські залишки достатні для продажів, наприклад в день може надходити до 10-15 замовлень однієї моделі товару.

Торгова марка

Бажано, але необов’язково зареєстрована власна торгова марка в Україні.

Рахунок в євро

Потрібен відкритий рахунок в євро, адже виплати відбуваються саме в євро.

Стратегія просування товару

Потрібно виробити стратегію просування товару, тобто брати активну участь в акціях, займатися просуванням товарів, і аналізувати свої товари.

Інструкції та упаковка

Інструкції та упаковка повинні бути, як мінімум, на англійській мові або містити англійську мовну версію. Для косметики пред’являються спеціальні вимоги упаковки для авіа-доставки.

Служба відправки

Своєчасна відправка замовлень в належній упаковці.

Реєстрація та акредитація для відправки за кордон

Пройти реєстрацію в «Укрпошта» (інших службах та сервісах доставки товарів) та акредитацію в митній службі для експорту товарів.

Як продавати на Joom: реєстрація

Спочатку потрібно перейти на сервіс: merchant.joom.com .

Як продавати на Joom

Далі натисніть “Станьте Продавцем”.  Ви потрапите на сторінку реєстрації продавця.

Далі виходить вікно реєстрації.

Як продавати на Joom

Процедура стандартна:

 • потрібно ввести данні і дочекатися листа;
 • потім потрібно підтвердити реєстрацію за посиланням у отриманому на зазначену пошту листі;
 • далі вас попросять ввести логін і пароль – допускаються тільки символи латинського алфавіту.

Отримавши доступ до особистого кабінету, заповніть анкету. У ній потрібно вказати:

 • контактні дані (ПІБ, телефон та ін.);
 • відомості про вашу організацію (від назви компанії до паспортних даних офіційного представника);
 • дані по банківському рахунку ;
 • юридичну адресу із зазначенням індексу.

Також буде необхідно прикріпити окремими файлами необхідні документи по юридичній особі.

Після відправки заповненої анкети слід період її перевірки. На перевірку даних може знадобитися до трьох днів. Залежно від результатів вам прийде лист, який або сповіщає про успішну реєстрацію, або з проханням виправити помилки для її завершення.

Коли реєстрація пройдена, потрібно буде активувати обліковий запис. Для цього заповнюється поле адреси для повернення товарів і підтверджується згода з правилами сервісу.

Комісії Joom, порядок виплат

У порівнянні з іншими маркетплейсамі на Joom дуже навіть прийнятні комісійні збори. Відсоток комісії залежить тільки від одного фактора – категорія товару. Ні адреса доставки, ні ціна виробу на сайті на цей показник не впливають. Для розрахунку комісії використовується калькулятор, доступний прямо в особистому кабінеті. Тут же розміщена і докладна інструкція по його використанню.

Середній розмір комісії маркетплейса становить від 15 до 30 відсотків. На сайті продавця ціна на товар вказана вже з урахуванням комісії – вона включена у вартість. При поверненні товару покупців маркетплейс перераховує на рахунок партнера всю суму, включаючи комісійні збори. Це безсумнівний плюс, так як більшість маркетплейсов утримують частину грошей у вигляді компенсації витрат.

А ось в плані виплат продавців чекає невелика незручність.

Справа в тому, що маркетплейс перераховує гроші тільки один раз в місяць. Кошти надходять на розрахунковий рахунок продавця у вигляді банківського переказу. Іншого порядку взаєморозрахунків поки не передбачено.

Зате, в Особистому кабінеті завжди можна відстежувати суму виплат, в тому числі і очікуваних. Взагалі з аналітикою у Joom все в повному порядку. Можна подивитися звіти про продажі, відвідуваність сайту та іншу інформацію.

Вам буде цікаво: Joom не дозволяє прямого спілкування між покупцями і адміністрацією інтернет-магазинів, розміщених на майданчику. В цьому плані маркетплейс нагадує Aliexpress, що працює за такою ж схемою. Всі комунікації з клієнтами – врегулювання спірних питань, технічну підтримку, повернення і обміни адміністрація сервісу бере на себе.

У цієї медалі дві сторони: хороша і погана. Хороша полягає в тому, що у інтернет-магазину при такому розкладі набагато менше головного болю. Погана – сам продавець завжди знаходиться в тіні Joom, що не сприяє розвитку бренду і підвищення його впізнаваності. З іншого боку, це загальна проблема роботи на маркетплейсах. Левова частка покупців скажуть вам, що купили товар на Джум, але ні за що не згадають назву конкретного інтернет-магазину.

Що заборонено робити на Joom

Трохи розширимо попередній пункт і розповімо, за які дії аккаунт продавця можуть заблокувати. Все дуже строго, тому читайте уважніше.

Отже, на маркетплейсе Joom забороняється:

 • пряме спілкування продавців і покупців крім випадків, окремо обумовлених правилами майданчика;
  надання неправдивої інформації про товари. Це стосується зображень, описів, споживчих характеристик і інших відомостей;
 • розміщення посилань на інші ресурси, в тому числі, URL-адреси, адреси електронної пошти і так далі. Адміністрація пильно стежить за спробами продавців відвести клієнтів назовні і жорстко їх припиняє. Зрозуміло, що працювати без посередників вигідніше, але так не вийде;
 • штучна накрутка рейтингу на майданчику. Як і на інших маркетплейсах, на Joom є система оцінок продавців. Вона складається з позитивних відгуків покупців . Так ось, якщо спробувати накрутити цей показник і про це дізнається адміністрація, бан забезпечений;
 • реєстрація декількох облікових записів на одну компанію. Деякі так роблять, щоб обійти ліміт в 50 інтернет-магазинів на аккаунт. Це строго заборонено правилами і загрожує блокуванням всіх облікових записів компанії;
 • використання назв інтернет-магазинів, які порушують права інтелектуальної власності, авторського права і вводять покупців в оману;
 • використання чужих фотографій і зображень продукції. Навіть виправлених в фоторедактора. Такі дії розцінюються маркетплейсом як порушення авторських прав.

Як завантажити товари

Завантаження товарів на Джум може бути проведене трьома способами:

 • За допомогою заповненого файлу в форматі CSV. Спосіб підходить для завантаження великої кількості товарів.
 • Через API-сервіс Джум можна зробити завантаження автоматичної. Специфіка роботи з сервісом описана в особистому кабінеті.
 • Магазини з невеликим асортиментом можна заповнювати вручну через функцію створення товару в особистому кабінеті.

Після того, як все буде зроблено, товари з’являться на віртуальній вітрині Joom і можна чекати перших покупців. Бажаємо, щоб вони з’явилися в перші ж хвилини.

УСПІХІВ ВАМ!

Джерело: Як продавати на Joom

Додати коментар

 1. стас

  Скількі грошей знімає джум за посередництво у продажах?

 2. admin автор

  Відповідно до умов співпраці, Joom стягує 15% вартості реалізованої продукції. Кошти, які перевели покупці, на 30 днів «заморожуються» торговим майданчиком. Якщо посилка успішно доставляється, то гроші надсилаються продавцю.

 3. Поліна

  Як отримати joom реєстрацію продавця?

 4. admin автор

  Щоби зареєструватися на сайті як продавець, потрібно перейти за посиланням «Стати продавцем» на офіційному сайті joom, розташованому у нижній частині екрана. Відразу після цього відкриються умови співпраці з Джумом.

 5. Олег

  Як щодо аналітики для продавців?

 6. admin автор

  Доступна вся аналітика, яка потрібна продавцям, конверсія на покупку, конверсія додавання до обраного і т.д. Продавець чітко бачить, як ранжуються товари порівняно з конкурентами (кількість переглядів, кліків і покупок). Є можливість промоніторити який трафік заходить до магазину на картки товару і зрозуміти свої слабкі місця, щоби покращитися.

 7. Галина

  Не можу знайти посилання, де зареєструватися продавцем на джум з України

 8. admin автор

  Зареєструватися продавцем на джум з України: merchant.joom.com/uk

 9. Віктор

  Яким чином проводяться виплати грошей продавцям на JOOM з України?

 10. admin автор

  Виплата на Payoneer або банківський рахунок

 11. Данило

  Підскажіть, будь-ласка, скільки коштує реєстрація в якості продавця та розміщення товарів на Joom з України?

 12. admin автор

  Безкоштовно