Як підібрати окуляри

Як підібрати окуляри

Вибір окулярів – справа дуже особиста та індивідуальна, і людина самостійно вирішує, яку форму оправи та лінз вибрати, якому кольору, фірмі виробнику віддати перевагу. Важливо правильно орієнтуватися в таблиці розмірів окулярів, щоб очі не страждали від перенапруги.

Рекомендації щодо вибору окулярів

  • Допускаються невеликі відхилення параметрів, встановлених лікарем. Зокрема, лінзи можна купувати на 5 мм більше або менше, місток може бути товщим або тоншим на 1 мм, а довжина завушників варіюватися на 5 мм у бік збільшення або зменшення.
  • Відвідувати оптику перед покупкою окулярів – обов’язково! Там фахівці допомагають підібрати оптимальну форму оправи, лінзи, регулюють довжину завушників.
  • Особливу увагу варто звернути на загальну ширину оправи. У міжнародній класифікації розмірів цей параметр позначається як frame width.
  • Вибирати форму оправи, враховуючи форму та риси обличчя. Зокрема, круглолицям підійдуть квадратні та прямокутні оправи. Такі ж окуляри будуть чудово виглядати на власниках трикутних форм обличчя. Для тих людей, у кого форма обличчя мають квадратні/прямокутні риси, повинні вибирати круглі або овальні оправи. Універсальною формою вважається овальне обличчя, якому підійде будь-яка оправа окулярів. Коли виникають сумніви щодо форми, вибір можна зупинити на класиці – авіатор і вейферер.
  • Колір шкіри та волосся впливають на колір оправи: рудоволосим та русявим людям підійдуть мідні та золоті кольори; брюнетам та шатенам – відтінки золотого, коричневого, чорного; світловолосим – срібні, золоті та титанові; сивоволосим – платинові, срібні та золоті.

Дотримуючись порад, людина зможе швидко вибрати оправу та лінзи потрібної форми, розміру та кольору, що підкреслить індивідуальні риси обличчя, доповнить щоденний образ.

Потрібні розміри окулярів

Перед покупкою потрібно виміряти лише один параметр – обхват голови, що можна зробити за допомогою друга чи близької людини. Решту розмірів вибирає лікар.

Нижче на малюнку показано, які виміри окулярів потрібно зробити, щоби самостійно вибрати окуляри.

Як підібрати окуляри

Значення ширини (розмір А) має бути три – лінзи, оправи, містка на переніссі.

Довжина позначається малюнку буквою В. Вимірювати потрібно окремо довжину завушника і довжину лінзи.

Варто враховувати, що розмір очок вибирається за шириною лінзи. Визначити розміри можна без вимірювань. Достатньо подивитися на ліву дужку окулярів, де на внутрішній стороні вказано три цифри, розділені тире або крапками. Це параметри ширини лінзи, ширини перенісся та довжини дужки. Усі значення пишуть у міліметрах.

Таблиця розмірів

Таблиця 1. Прямокутні окуляри

Як підібрати окуляри

Таблиця 2. Окуляри краплеподібної форми

Як підібрати окуляри

Таблиця 3. Круглі окуляри

Як підібрати окуляри

Як визначити розмір китайських окулярів на Joom?

Перед замовленням очок на популярному сайті Joom, варто виміряти окуляри, які людина вже носить.

Отримані дані дозволять підібрати необхідний розмір китайських варіантів.

Отже, потрібно вимірювати такі значення:

  • Ширина лінзи (Lens Length).
  • Довжина дужки (Len Length).
  • Ширина містка (Nose Pads Width).
  • Довжина лінзи (Lens Height).
  • Ширина по обличчю (Frame Width).

Відповідність китайських розмірів українським

На Joom рідко розміщують таблицю з розмірами оправ окулярів. Щоб підібрати найбільш відповідну модель з потрібними даними, варто виміряти обхват голови. Отримані сантиметри відповідатимуть звичним європейським та українським літерним значенням S, M, XL, L.

Знайти необхідний розмір очок просто. Знадобиться сантиметрова стрічка, якою міряється обхват голови. Записуються дані сантиметрами, щоб співвіднести з потрібними міжнародними значеннями.

Другий спосіб – взяти лінійку та провести вимір окулярів, які людина вже носить. Тут виміри записуються в міліметрах, щоб за потрібними таблицями знайти окуляри краплеподібної, прямокутної або овальної форми.

Додати коментар