Як перевести турецькі розміри одягу на українські

Як перевести турецькі розміри одягу на українські

Купуючи одяг закордоном у багатьох туристів виникають проблеми з місцевими розмірами. Офіційно визнано європейську літерну шкалу та американську систему для чоловічого та жіночого одягу, які враховують особливості фігури представників обох статей.

Тим не менш, низка європейських країн використовують свою систему позначень. Якщо ви купуєте речі в Туреччині для друзів, зробити правильний вибір розміру турецького одягу без примірки та зіставити його з українськими розмірами допоможе наша таблиця.

Як визначити розмір при купівлі одягу у Туреччині

На турецьких ринках торгують речами переважно місцевого виробництва. Розмір у європейських одиницях можна уточнити у продавців, якщо ви добре знаєте турецьку чи англійську. Складніша справа з бутиками і великими торговими мережами. Тут на одній полиці можуть потрапити речі з різних країн, з американською, європейською і навіть китайською биркою. Якщо розмір не відповідає турецькій системі, виробник, імпортер чи працівники магазину ставлять позначку:

  • US/USA – американський розмір.
  • UK – британський.
  • CH – китайська.
  • EU/EUR – європейський.
  • SU/RU – розмір країн колишнього СРСР

Для штанів, джинсів та дитячого одягу національний розмір найпопулярніший. Як і в Україні, позначення містить дві цифри. Дорослий одяг (за винятком +Size) починається з 28-го і закінчується 58-м, для дитячого використовується інша система: розмір збігається із зростанням за середнього значення інших параметрів.

Популярні розміри

В Україні серед жінок популярні розміри 36-40 (XS/S), серед чоловіків 42-46(S/M). 36-му українському відповідає 25-й турецький, а 42-му розміру 32-й.

Правило не поширюється на штани і джинси: для них 27-й турецький означає 42-й в Україні, а 36-й майже не зустрічається у продажу. Загалом місцеві розміри менші за українські, але більші за американські. Для сорочок, блуз і топів використовується приблизна формула: РозмірУкр = РозмірТур * 1.25 .

Таблиця турецьких розмірів

Розміри для жінок

Як перевести турецькі розміри одягу на українські

Розміри для чоловіків

Як перевести турецькі розміри одягу на українські

Дитячі розміри

Як перевести турецькі розміри одягу на українські

Найкращий спосіб вибору одягу за розміром – це приміряння. Якщо ви купуєте штани чи сорочку в Туреччині для своїх друзів чи родичів, звертайте увагу на бирку. Відсутність спеціальних маркувань, таких як USA, EU, SU, означає, що розміри відповідають турецькій системі. Для переводу на українській розмір можна скористатися формулою: розмір*1.25, але краще знайти точне значення нашій таблиці.

Додати коментар