Покупки в інтернеті поступово витісняють офлайн-шопінг. Покупці від 25 до 40 років витрачають в онлайні набагато охочіше і більше старшого покоління. А особи, молодші 25 років, здійснюють дистанційні розрахунки ще частіше.
Правила покупок в інтернет-магазинах
Головна перевага та правило покупок в інтернеті – економія часу. Не потрібно нікуди виходити, можна будь-якої миті скористатися комп’ютером або телефоном для перегляду сайтів і знайти відповідний товар. Оформити доставку також зручно, посилку можуть доставити кур’єром або на пошту.
До інших переваг торгівлі онлайн належать:
- низькі ціни;
- можливість купити товар, якого немає в офлайн-магазинах;
- можливість знайти та замовити товар, якого немає на складі.
Шопінг в інтернеті дешевший через те, що продавцю не потрібно оплачувати оренду приміщення, його ремонт та утримання, платити зарплату співробітникам та нести інші витрати.
Мінуси покупок в онлайні – покупець не може доторкнутися і ретельно розглянути обрану річ. Через це часто відбувається так, що приходить не те чи зовсім те, чого хотілося. Але від товару можна відмовитись, якщо він вам не підходить. Деякі клієнти роблять по-іншому. Вони спочатку знаходять річ в офлайн-магазині, оглядають її, а тільки після цього купують товар в інтернеті. У такий спосіб знижуються ризики купити не те.
Пошук надійного магазину
Відомих та довго працюючих магазинів у рунеті велика кількість, щодня вони приймають тисячі замовлень. Але ще більше інтернет-магазинів, які не обробляють і ста замовлень на день. Вони або маловідомі, або не можуть конкурувати з іншими відомішими онлайн-майданчиками.
Надійність магазину – перше, на що потрібно звернути увагу під час онлайн-шопінгу. Щоб перевірити сайт за цим критерієм, уточніть такі дані:
- Реквізити . На сайті інтернет-магазину обов’язково мають бути відомості про адресу магазину, місце виробництва товару та повну назву фірми.
- Політика конфіденційності . Сайт повинен вимагати у вас дозволу на обробку особистих даних, а потім зобов’язаний не розкривати отриману інформацію третім особам.
- Оферти. Зробити покупку на сайті може будь-який бажаючий за рівних для всіх користувачів умов.
Багатьом користувачам важливі такі дані, як місцезнаходження офлайн магазину, наявність соціальних мереж та відгуків покупців. На деяких сайтах немає можливості залишити та переглянути відгуки. У такому разі можна скористатися сторонніми рекомендаційними сервісами. На таких відгуках пишуть коментарі про всі магазини та товари, які можна знайти.
Під час перегляду відгуків враховуйте, що деяким клієнтам товар міг просто не підійти, а іншим навпаки. Крім того, дуже докладні відгуки користувачі схильні писати тільки в тому випадку, коли щось категорично не сподобалося. У решті випадків відгук буде коротким. Не виключено факт, що позитивні відгуки про себе магазин міг замовити.
Як зрозуміти, що відгук замовлений
Несправжні відгуки можна самостійно розпізнати за декількома характеристиками:
- Багато епітетів, таких як «чудовий», «неймовірний», які дуже рідко вживають клієнти навіть якщо залишилися задоволеними покупкою.
- Публікація посилань на сторонні сайти із закликом переглянути товар у конкретного продавця.
- Спроби виправдати ці недоліки.
- Публікація зображень, взятих із інтернету. Унікальність фотографій можна перевірити через Гугл.
Вживання клішованих фраз – “швидко і якісно”, “прийнятні ціни”. Хоча цей показник можна назвати умовним, тому що клієнти настільки звикли до таких рекламних формулювань, що мимоволі їх використовують.
Якщо збираєтеся купити товар в інтернеті, звертайте увагу на обліковий запис автора відгуку. Прямою вказівкою на фейковий відгук буде збіг дати реєстрації з датою публікації коментаря. Незрозумілий нікнейм теж може вказувати на несправжній або замовний відгук.
Якщо магазин має соціальні мережі, перевірити відгуки набагато простіше. Клієнтам з відкритим акаунтом, на якому багато публікацій та відгуків, можна довіряти.
Пошук товару за найбільш вигідною вартістю
В інтернеті можна знайти велику кількість сайтів, які займаються аналізом та порівнянням цін на певний товар. На таких сайтах можна знайти товар, що сподобався, і вибрати найвигіднішу пропозицію. У коментарях користувачі охоче діляться посиланнями на магазини, в яких цю річ можна знайти дешевше. Також експерти самого сайту публікують актуальні пропозиції з урахуванням знижок та акцій.
Брак таких сайтів, що там можна знайти не всі речі, які сподобалися. Якщо товару не буде, знайти найвигіднішу пропозицію не вийде. І тут можна проаналізувати ціни самостійно.
Багато інтернет-магазинів можуть знизити ціну, якщо покупець знаходить цей товар дешевше. У такому разі менеджерам сайту потрібно надіслати посилання на обраний товар та скріншот із зазначенням ціни.
Аналіз характеристик онлайн-покупки
Найскладніше визначити характеристики одягу. Багато магазинів публікують таблиці із зазначеними параметрами тіла під кожен розмір. Щоб підібрати річ, потрібно скористатися сантиметровою стрічкою і виміряти власні параметри, щоб не помилитися. Деякі сайти мають віртуальну примірювальну. Там можна вказати свої параметри тіла, а сервіс покаже, як буде виглядати річ на фігурі з вашими пропорціями.
При виборі взуття також знадобляться точні цифри. Якщо довжина стопи лівої та правої ноги відрізняється, орієнтуйтесь на більшу. За таблицями з розмірами знайдіть найбільш підходящий вам розмір.
Такий самий принцип діє і при виборі аксесуарів. Наприклад, при покупці ременя потрібно виміряти талію або стегна на тому рівні, де збираєтеся носити ремінь. Якщо ваші показники знаходяться приблизно посередині між меншим і більшим розміром, округляйте у більшу сторону.
Докладніше визначитися з розмірами одягу, взуття, аксесуарів різних виробників ви зможете, прочитавши статті розділу нашого сайту ПОРАДИ.
Вивчіть, з чого пошито одяг. В інтернеті можна прочитати про плюси та мінуси певних тканин. Вибирайте той матеріал, який буде найкомфортнішим і не викличе алергічних реакцій.
Що потрібно пам’ятати під час замовлення речей з інтернет-магазинів
При замовленні товару з онлайн магазину враховуйте особливості такого виду покупок:
- Мито. Безмитне ввезення Україна від 2022 року застосовується на посилки, вартість яких не перевищує 150 євро за посилку. Мито на посилки з-за кордону в Україну 2022 року становить 10% та ПДВ 20% накладається на вартість товару понад 150 євро.
- Доставка. Крім мита, до списку додаткових платежів можна включити доставку. Вартість доставки залежить від того, наскільки швидко та яким чином відправлять товар. Деякі майданчики пропонують доставити товар безкоштовно за певної вартості чи суми чека.
- Термін доставки. Передбачуваний день доставки сайти зазвичай вказують тільки при оформленні товару. Тривалість залежить від способу відправки товару та від завантаженості магазину та кур’єрів.
- Спосіб оплати. Основних способів оплати онлайн-купівлі три: карткою при замовленні, карткою після доставки або готівкою при отриманні. Деякі сайти пропонують варіант оплати через електронні гаманці.
- Примірка одягу перед покупкою . Онлайн-магазини одягу та взуття можуть запропонувати безкоштовну примірку товару протягом певного часу. Але так роблять не усі. Умови примірки відрізняються у різних магазинах.
- Повернення товару. Покупець може відмовитися від покупки, якщо річ не підійшла за розміром та іншими параметрами протягом 7 днів. Повернути товар можна за збереження його зовнішнього вигляду, у деяких випадках цілісності упаковки та документів про оплату. Продавець зобов’язаний повернути оплачену клієнтом суму за мінусом платної доставки.
Речі, виготовлені на замовлення, а також спідня білизна, панчохи, колготки та деякі інші позиції товарів поверненню не підлягають. Їх можна повернути лише в тому випадку, якщо їх доставлено із забрудненнями або пошкодженнями.
Рекомендації при шопінгу в інтернеті
Не забувайте про обережність під час розрахунків в інтернеті. Щоб не стати жертвою шахраїв , а також імпульсних витрат, враховуйте кілька рекомендацій:
- Уважно вносьте дані під час оплати. Під час заповнення даних банківська картка ніколи не вводить PIN-код. Цю інформацію не повинні вимагати під час онлайн-розрахунків, Пін-код потрібен лише при операціях з карткою в банкоматі, терміналі або при оплаті в реальних магазинах. З обережністю вводьте CVC2 або CVV2-код, розміщений на зворотному боці пластикової картки. Перегляньте рядок з адресою, щоб оплата відбувалася на захищеному сайті. На це вказує абревіатура https або піктограма закритого замка на початку рядка. Не надсилайте продавцеві напряму коди підтвердження операцій. Якщо запитують ці дані, відмовтеся від покупки, оскільки сайт, швидше за все, фішинговий, а його творці шахраї, які намагаються виманити дані вашої банківської картки.
- Не піддавайтеся на привабливі пропозиції. В інтернеті клієнти не витрачають багато часу на примірку, огляд товару, тому значний ризик необдуманих імпульсних покупок. Навіть якщо вартість товару приваблива, спочатку вирішіть, чи справді потрібна ця річ і лише після цього робіть замовлення.
- Періодично очищуйте історію браузера. За раніше переглянутими сайтами браузер формує покази реклами. Це також може призвести до необдуманих покупок. Очищення кешу пам’яті дозволить зменшити ризик.
- Шукайте додаткові відомості про товар. Якщо ви сумніваєтеся в якійсь покупці, знайдіть інформацію про неї на інших сайтах. Якщо є можливість, перегляньте цей товар в офлайн магазинах.
- Звертайте увагу на гарантію. Якщо купуєте техніку та інші дорогі речі у закордонних магазинах, враховуйте, що міжнародну гарантію не всі підтримують. Можливо, безпечніше буде купити товар трохи дорожче, натомість із гарантією та сервісним центром в офлайн-магазині.
Незважаючи на безліч нюансів, робити покупки в інтернеті вигідно та зручно. Дотримуйтесь правил безпеки та уважно вивчайте товар перед оплатою, це зменшить ризик та розчарування, якщо доставлять не те, що хотілося.