Українські та міжнародні розмірні таблиці чоловічих сорочок

Українські та міжнародні розмірні таблиці чоловічих сорочок

Сорочки для чоловіків – важлива деталь повсякденного гардеробу. Хтось віддає перевагу виробам від українських виробників, а хтось — від міжнародних, китайських чи європейських.

Знайти чоловічу сорочку, яка підходитиме за всіма параметрами, допомагає розмірна таблиця. Такі сітки є стандартними, хоча виробники часто вносять уточнення, додаючи свої параметри. Українська сітка виробів аналогічна французьким, британським, італійським, німецьким.

Які параметри враховуються

Є основні та другорядні мірки, які робляться перед покупкою сорочки.

Основний замір – це обхват шиї, що вимірюється в сантиметрах і є тим розміром, який чоловік повинен шукати у спеціальній таблиці. Рекомендується зняті мірки збільшити на кілька сантиметрів, щоби воріт не тиснув на горло.

До уваги береться і обхват грудей. Цей параметр дозволяє скоригувати ширину сорочки з огляду на особливості тіла чоловіка.

Довжина рукава вимірюється від ліктя до кісточки на кисті. Рука під час зняття мірок згинається трохи в ліктьовому суглобі. Довжину сорочки визначають індивідуально. Цей параметр має бути пропорційним зросту та комплекції чоловіка.

Не варто забувати, що купити чоловічу сорочку без знання ширини плечей не вдасться.

Вибираючи сорочку, увагу слід звертати на такі фактори:

  • Манжети, які мають щільно прилягати до зап’ястя.
  • Нижній гудзик, який пришивають нижче за рівень ременя — на відстані від 8 до 10 см.
  • Тканина, з якої виготовлено виріб. Найякіснішим матеріалом прийнято вважати бавовну, оскільки вона добре пропускає повітря і дозволяє тілу дихати.
  • Колір сорочки.
  • Етикетка, де вказуються основні параметри.

Розмірна сітка сорочок для чоловіків

Значення в сітках від різних виробників вказуються в сантиметрах, дюймах, або вказуються латинськими літерами. Перший варіант поширений у ЄС та країнах пострадянського простору. Другий — в англомовних державах, зокрема Сполучених Штатах, Об’єднаному Королівстві Британії та Північній Ірландії. Обчислити свій розмір просто – розділити український розмір на значення 2,54.

Українські та міжнародні розмірні таблиці чоловічих сорочок

Таблиця відповідності розмірів різних країн

Українські та міжнародні розмірні таблиці чоловічих сорочок

Таблиця розмірів сорочки по коміру

На багатьох етикетках вказується лише обхват шиї, який вважається розміром чоловічої сорочки. Якщо вимір виходить з десятими, то результат округляється у бік збільшення.

При застебнутій сорочці між коміром та шиєю має бути відстань в один палець. Це дозволяє тримати форму коміра при краватці та не тиснути на шию.

Українські та міжнародні розмірні таблиці чоловічих сорочок

Таблиця українських розмірів чоловічих сорочок

Українські та міжнародні розмірні таблиці чоловічих сорочок
У розмірних сітках вказується в основному обхват шиї та грудей. Європейські та українські виробники використовують таблиці, у яких вказані параметри у сантиметрах. Поруч наводяться міжнародні значення, вказані латинськими літерами.

Додати коментар