Цинковий сплав в біжутерії: шкідливий чи ні?

Цинковий сплав в біжутерії: шкідливий чи ні?

Своїм зовнішнім виглядом такі ювелірні вироби нагадують благородні метали, тому широке застосування вони знайшли в ювелірній промисловості. Їх часто застосовують для виготовлення біжутерії.

Цинковий сплав в біжутерії: шкідливий чи ні?

Прикраси, зроблені з цинкових сплавів, виглядають досить дорого, при цьому, завдяки легкості обробки, прості у виготовленні.

Існує особливий цинковий сплав, який застосовується тільки для виготовлення прикрас, його так і називають «біжутерним», в паспорті на прикраси навіть ставиться відмітка «цинковий сплав для біжутерії».

Найбільш часто у виробництві біжутерії використовується латунь або томпак (золотиста латунь). Цей сплав менше схильний до впливу корозії, тому використовується в процесі виготовлення більш дорогих прикрас. Прикраси зі сплаву міді і цинку з додаванням алюмінію зовні дуже схожі на срібні.

Для виготовлення прикрас застосовується цинк очищений від нікелю, свинцю та інших, небезпечних для людини металів. У паспорті на такі ювелірні вироби обов’язково ставиться відмітка про відсутність шкідливих домішок в сплаві, з якого вони виготовлені. Тому можна говорити про абсолютну безпеку таких прикрас для людей, котрі носять їх.

Цинковий сплав: іржавіє чи ні

Для запобігання виникнення іржі біжутерію з вмістом цинку обробляють спеціальним захисним складом і такі прикраси можуть прослужити досить довго.

Цинковий сплав: темніє чи ні

Так, цинк, взаємодіючи з атмосферним киснем і різними побутовими рідинами, включаючи воду, схильний до окислення навіть при нормальних температурах, що сприяє потемнінню виробів з цинкового сплаву.

Такі прикраси можуть залишати сліди на одязі і шкірі, тому за ними потрібен додатковий догляд.

Так само для запобігання окислення на вироби з цинку деякі виробники наносять гальванічним методом напилення золота або срібла, але така обробка значно збільшує вартість прикрас.

Додати коментар