Цинковий сплав в біжутерії – характеристики, особливості та шкідливість для людини

Цинковий сплав в біжутерії - характеристики, особливості та шкідливість для людини

Якщо ви не можете дозволити собі придбати чисте срібло або золото, то прекрасним альтернативним варіантом стане якісна біжутерія.

Однак, не у всіх випадках подібні вироби є корисними для людського здоров’я. Багато жінок в своїх скриньках зберігають кільця, сережки і ланцюжки, які вони ніколи більше не зможуть одягнути, оскільки прикраси викликають роздратування на шкірі і неприємні відчуття.

Якщо кольє, ланцюжки та сережки неякісні, значить, в їх складі містяться шкідливі речовини, а якщо виріб буде постійно стикатися з людським тілом, вони потраплять безпосередньо в організм.

Багато несумлінних виробників для виготовлення прикрас використовують недорогі, але шкідливі сплави з кобальту, нікелю, міді, заліза, свинцю або хрому.

Якщо ваша шкіра надмірно чутлива або ви схильні до алергій, то неодмінно запитуйте паспорт на якісні прикраси.

Якщо в складі біжутерії будуть міститися сплави кобальту, нікелю, міді, заліза, хрому або свинцю, то краще відмовитися від придбання.

Часто невеликі рухомі частини виробів паяють за допомогою свинцю, змішаного з оловом. Останній метал є високотоксичним, він робить негативний вплив на людський організм. Бажано вибирати сережки зі звичайним кріпленням, що не містять дрібні деталі. Не забувайте, що прикраси часто паяють за допомогою свинцевого, небезпечного сплаву.

Які сплави використовуються для виготовлення ювелірних прикрас і біжутерії?

Як правило, виробники в паспорті прикраси вказують “цинковий сплав в біжутерії”.

Найбільш поширеним матеріалом подібного роду виступає латунь. Тут поєднується мідь, цинк, а також інші метали і компоненти. В деяких випадках в ролі окремого ювелірного сплаву використовують такий латунний різновид, як томпак – пластичний сплав, що не піддається корозії, за рахунок чого його часто використовують для виготовлення якісних прикрас.

Крім того під визначенням «цинковий сплав» розуміють поєднання алюмінію, міді і цинку. Найчастіше подібний матеріал зовні схожий на срібло, а тому його широко застосовують при виготовленні біжутерії та прикрас. В результаті вони поєднують в собі відмінний дизайн і цілком доступну вартість. До числа подібних виробів відносяться кільця, сережки, кольє, браслети та інше.

Якими властивостями володіє металевий сплав, який використовується в біжутерії?

Відразу хочеться відзначити, що цинковий сплав в біжутерії темніє.

Даний метал окислюється в результаті взаємодії з водою або повітрям, оскільки в них міститься кисень. А всім відомо, що саме він і окислює всілякі метали.

Щоби вироби біжутерії не окислялися, часто зверху їх покривають певними гальванічними покриттями. Вони не окислюються, що дозволяє прикрасам певний час залишатися красивими і блискучими. Сюди можна віднести сріблення і позолоту, причому срібла і золота в цьому випадку витрачається мінімальна кількість, однак його досить для запобігання потемніння і окислення виробів.

У будь-яких недорогих прикрасах обов’язково містяться будь-які металеві сплави, які по-різному відбиваються на здоров’ї людини.

Однак, вдалося спростувати припущення, що цинковий сплав в біжутерії шкідливий. До його складу входить 10 відсотків цинку і 90 відсотків міді, тому він не містить нікелю, який небезпечний для людини.

Додати коментар