Товари з Китаю поганої якості?

Товари з Китаю поганої якості?
У головах багатьох людей засів стереотип, про низьку якість китайських товарів та короткий термін їхньої служби. Але незважаючи на це, всі полиці магазинів заповнені товарами саме з цієї країни, чи це одяг, техніка чи навіть автомобілі. Розберемося, до якої категорії якості ставляться китайські товари насправді.

А правда, що Китай робить все?

За статистикою, кожна річ під номером п’ять – зроблена в “Піднебесній”. Не дивно, адже в країні багато фабрик та виробництв. Питання, виробництвом чого Китай ще не займається?

Зараз навіть операційні системи та ядерні реактори Пекін поставив на виробництво. Звичайно, щось досі закуповується в інших країнах, але активне зростання у виробництві видно неозброєним поглядом.

У чому ж Китай досяг найбільше успіху?

Очевидно, що в одязі, взутті та інших товарах народного споживання.

Далі, цифри, що дійсно вражають своїм масштабом – 70% смартфонів, 60% будівельних матеріалів, 90% комп’ютерів і комплектуючих і так далі, виробляється в Китаї. Також розвиваються такі напрямки – металургія, машинобудування і суднобудування, а про програму Пекіна, що активно розвивається, за підкоренням космосу, відомо вже давно. Навіть гаряче улюблених Японією та Кореєю роботів, Китай з недавніх часів робить більше.

Які компанії із Заходу виробляють свої товари у Китаї?

Простіше перерахувати тих хто не виробляє свої товари в цій країні, тому що такі компанії як Apple, Microsoft, Sony, Adidas, Nike, Gucci, Colgate, Nivea та багато інших давно знайшли в особі Китаю основного виробника своїх товарів.

Цьому є пояснення, одне з них – це можливість у дуже короткий термін та з низькими витратами, відкрити та запустити своє виробництво за вже готовою схемою.

А що із автомобілями?

Час, коли автомобілі з Китаю були схожі на пробники машини, минув. Нині ця галузь росте дуже швидкими темпами, а водночас і якість автомобілів. Тепер китайське автовиробництво нічим не поступається іншим виробникам у порівнянних класах.

На дорогах будь-якого українського міста можна зустріти безліч автомобілів китайського виробництва, і така популярність вказує на доступність і надійність цих автомобілів.

Підіб’ємо підсумок: Китай – це про якість чи ні?

Зрозуміло однозначно сказати, якою буде якість купленої речі – не можна, тому що Китай виробляє майже всі види товарів і робить це в гігантських обсягах, а ось хто і в яких умовах виробляє той чи інший продукт, це інше питання.

Популярний у нашій країні міф про товари низької якості, з написом «Made in China» з’явився у 1990-ті, саме тоді на ринках України та Європи став з’являтися дешевий китайський ширвжиток. Нині ж на виробництвах Китаю встановлено серйозний і високий контроль якості. Будь-які сумніви відділу контролю якості в товарі відправляють продукцію на переробку. Та й успіх китайських компаній у сфері мобільних розробок, говорить про те, що якості продукції, яка випускається, приділяється багато уваги.

Додати коментар