Таблиця поєднань кольорів в одязі для жінок

Таблиця поєднань кольорів в одязі для жінок

Одним людям почуття смаку притаманне природі. Вони, не замислюючись, вибирають, здавалося б, непоєднувані чи нудні речі, які разом створюють гарний та оригінальний образ.

Інші ж, не маючи вродженого почуття стилю, намагаються використовувати лише білі та чорні кольори в гардеробі, щоб не помилитися. Однак такі образи можуть бути нудними, тому слід ознайомитися з простими правилами, які допоможуть додати фарб та змінити зовнішність. Правильно комбінувати кольори одягу жінкам допомагають спеціальні таблиці поєднань.

Базове уявлення про колір

Кольори бувають ахроматичні та хроматичні. До перших належить білий, чорний та сірий. Вони унікальні, придатні для всіх і є основою базового гардеробу. Одяг таких кольорів можна комбінувати з будь-яким взуттям та аксесуарами. Біла блузка, чорні штани, чорна сукня – класика. Теж відноситься і до сірого, який може бути як сріблястим, так і антрацитовим.

Хроматичні – це жовтий, синій та червоний. На їх основі шляхом змішування відбулися всі інші кольори. Вони найнасиченіші, тому називаються чистими. Додаючи до них білий, насиченість знижується, вони стають розбіленими.

До таких кольорів належать пастельні. Вони йдуть майже всім, а також добре поєднуються один з одним. Змішуючи з чорним, кольори стають затемненими. Одяг світлих кольорів підкреслить фактуру тканини, фасон, візуально збільшить обсяг. Темний ж, навпаки, приховує фасон та фактуру, зменшує обсяг.

Дванадцятичасте колірне коло

Таблиця поєднань кольорів в одязі для жінок

Колірне коло Й. Іттена покликане допомогти тим, хто має сумнів у своєму почутті кольору, підібрати гармонійні комбінації. Складаються вони на основі двох, трьох, чотирьох та більше фарб.

Коло ділиться на дванадцять секторів, що виходять шляхом змішування первинних кольорів. Їх три — синій, жовтий та червоний. Від первинних утворюються вторинні – це фіолетовий, помаранчевий та зелений. Від первинних та вторинних походять третинні.

Кожне коло містить у собі фігуру – лінію, трикутник, прямокутник, шестикутник, квадрат, переміщуючи якою виходить вдала комбінація.

Основні поняття кола:

 • Компліментарні кольори. Вони розміщуються на полярних сторонах кола.
 • Класична тріада. Виходить шляхом поєднання трьох рівновіддалених кольорів. Гармонія можлива за умови, що один колір буде основним, інші створять акценти.
 • Аналогова тріада. Утворюється із трьох сусідніх кольорів. У такій схемі один колір – основний, другий – допомагає, а третій створює акценти.
 • Контрастна тріада як різновид компліментарної схеми, але замість полярного кольору беруться довколишні.
 • Прямокутна схема. Вона складається із двох пар компліментарних кольорів. У такому випадку лише один колір – основний, решта стає додатковою.
 • Квадратна схема. Аналог прямокутної, але кольори використовуються, що знаходяться на рівному видаленні. Також потрібно вибрати основний колір.
 • Шестикутна схема. Складний варіант, але використовуваний. У коло вписується шестикутник. Гармонія досягається на основі трьох пар кольорів.

Щоб підібрати гармонійне поєднання, 12 кольорів недостатньо. У житті використовується набагато більше відтінків, що отримуються шляхом додавання білого та чорного.

Так, що більше використовується білий колір, то світліші, пастельні відтінки виходять. Навпаки, при застосуванні чорного яскравість збільшується. Так виходить велике коло з великою кількістю кольорів, утворених від вихідних.

Колірний круг також ділять на холодні та теплі відтінки. Найтеплішим вважається – червоно-жовтогарячий, а холодним – синьо-зелений.

Таблиця поєднання кольорів в одязі

Існує багато спеціальних таблиць – звичайних або у вигляді колірних коліс, квадратів, смуг, покликаних допомогти у складанні вдалих комбінацій. Нижче наведено один з її варіантів.

Таблиця поєднань кольорів в одязі для жінок
Таблиця поєднання кольорів в одязі

Як правильно носити синій колір?

Глибокий і неоднозначний, що дозволяє створювати образи, що запам’ятовуються. Він є ідеальним для дівчат будь-якого кольоротипу. Найпоширеніші його різновиди – темно-синій, сапфіровий, ультрамарин, електрик, кобальт, колір морської хвилі.

Вигідно поєднується з такими кольорами, як білий, чорний, сірий, жовтий, червоний, оранжевий, кораловий, рожевий.

Витонченим доповненням послужать прикраси зі срібла, а також прозорі камінці сірого, сіро-блакитного, глухого синього відтінків. Із золотими виробами потрібно бути акуратнішими, не вибирати масивні та з великою кількістю каменів.

Як використовувати зелений одяг?

Зелений – дуже спокійний, гармонійний та багатогранний. Він яскравий і позитивний, який чудово підходить до літніх образів. Чудово виглядає на будь-якій дівчині. Однак для представниць зимового та літнього кольоротипу потрібно вибирати холодні відтінки, а для весняного та осіннього – теплі.

Добре виглядає з білим, чорним, коричневим, бежевим, жовтим, червоним, фіолетовим.

Зелений має такі відтінки як салатовий, м’ятний, трав’яний, оливковий, нефритовий, темно-зелений, нефритовий.

Вибираючи додаток до зовнішності, варто враховувати відтінок. До жовто-зеленого кольору одягу підійдуть прикраси теплих квітів, до зеленого з додаванням синього – холодні. Створити яскравий, сміливий лук допоможуть контрастні аксесуари, наприклад, червоні.

Що робити з фіолетовим?

Його можна описати як привабливий, вишуканий і таємничий. Його відтінками є темно-фіолетовий, темно-пурпурний, аметист, яскраво-фіолетовий, орхідея, баклажанний, сливовий.

Підбираючи фіолетовий одяг, потрібно відштовхуватися саме від його відтінків. Так, наприклад, дівчатам осіннього кольоротипу підійдуть усі тони – від сливового до фіолетового, а весняного – ніжні бузкові.

Відмінний образ вийде при додаванні до фіолетового одягу золотих і срібних прикрас, а також різної біжутерії з ледь вловимою фіолетовою гамою.

Сумісний з жовтим, помаранчевим, золотим, бірюзовим, срібним, бежевим, кораловим, зеленим.

Коричневі відтінки

Коричневий – популярний та класичний. Він підходить всім кольоротипів. Дозволяє створювати і повсякденні, і робітничі образи.

Успішно комбінується з різною палітрою, наприклад жовтим, помаранчевим, фіолетовим, зеленим, чорним, блакитним кольором.

Вирізняють його відтінки – темний шоколад, червоно-коричневий, жовто-коричневий, охра, сіро-коричневий, світло-коричневий.

До одягу темно-бежевих тонів підійдуть світлі прикраси, наприклад, перли, а світлий образ кави прикрасять важкі темні намисто.

Що робити з бежевим?

Простий і лаконічний колір, один із самих жіночних.

Використовуючи бежевий одяг, необхідно бути обережним. Якщо кольоротип яскравіший за нього, то можна виглядати нездоровою. Наприклад, літньому кольоротипу підійдуть прохолодні відтінки світло-коричневого, а навесні — карамельні тони бежевого.

Серед основних відтінків виділяються: сіро-бежевий, нейтрально-бежевий, лілово-бежевий, коричнево-бежевий, рожево-бежевий, оранжево-бежевий, персиково-бежевий, жовто-бежевий, зелено-бежевий.

Добре виглядає з сірим, синім, м’ятним, бірюзовим, червоним, зеленим, рожевим.

Додавши прикраси з перлів та непомітну біжутерію спокійних тонів, можна отримати дуже ошатний та ніжний образ.

Бірюза – з чим носити?

Це дивовижний колір, різкий, яскравий, красивий. З його допомогою вдасться створити унікальні образи та виглядати незвичайно та загадково. Проте не всім він підійде, лише для представниць зимового і весняного кольоротипу разом із яскравим макіяжем.

Допоможе виглядати ще ефектніше у бірюзовому одязі біжутерія із прозорих із синім та зеленим відтінком каміння. Також добре виглядатимуть золоті та срібні прикраси, вироби з перлів, коралу, бірюзи.

Відтінки кольору такі: світло-бірюзовий, бірюзовий, бірюзовий топаз, яскраво-бірюзовий, аквамарин, нефритовий, темно-бірюзовий.

Поєднуючи бірюзу з іншими кольорами, перевагу варто віддати таким же яскравим і дзвінким кольорам, наприклад, помаранчевому, червоному, фіолетовому, золотому, срібному, рожевому, білому, чорному.

Червоний – пристрасть та виклик

Найбільш активний, насичений та емоційний колір палітри. Відтінків червоного багато – це і приглушені, і тони, що «кричать». Серед основних виділяються – рожево-оранжевий, малиновий, червоний, лілово-рожевий, рудо-теракотовий, рубіновий, темно-червоний.

ВАЖЛИВО! Стилісти виділяють і такі його різновиди, як лососевий, цегляний, чилі, бургунді, кармін, сангрія та інші.

Він підійде всім дівчатам, але забарвлення потрібно вибирати різні. Наприклад, з осіннім кольоротипом поєднуються теплі оранжево-червоні відтінки, а із зимовим – прохолодні, наприклад, винний, темно-червоний, рубіновий. Підкреслять образ золоті та срібні фарбування, а також кольорова біжутерія.

Йому підійдуть на додаток такі кольори – синій, золотисто-жовтий, салатовий, охра, сірий, білий.

Колір бордо в одязі

Насичений, елегантний, аристократичний. До того ж він універсальний, що підходить всім кольоротипам. Однак володарки смаглявої шкіри виглядають у ньому особливо ефектно. Одяг кольору бордо завжди добре виглядає на своїй власниці, струнить її.

ВАЖЛИВО! Стилісти часто віддають перевагу цьому кольору за його глибину та розкіш. До того ж, він ідеальний для вечірнього образу.

Підбираючи прикраси, гарним рішенням стануть золоті та срібні прикраси. Причому світлим дівчатам підійдуть вироби зі срібла, платини, білого золота, а темним – жовтого золота.

Його відтінки – темно-бордовий, марсала, кармін, винний, бордовий.

Стриманий, але бадьорий і тонізуючий, він добре поєднується з чорним, рожевим, бежевим, рожевим, зеленим, синім.

Рожевий колір – як бути?

Життєрадісний, романтичний та жіночний колір.

ВАЖЛИВО! Стилісти дуже часто вибирають саме рожевий для своїх образів, адже з ним вони стають ніжнішими, чуттєвішими. Цей колір ніколи не виходить із моди.

Рожевий буває наступних відтінків – ніжний, перлинний, пильний рожевий, фламінго, лососевий, рожеві рум’яна, маджента, фуксія.

Відмінно поєднується з неяскравими відтінками – сірим, бежевим, блакитним, м’ятним, а також білим, чорним.

Підійде як для темної, так і світлої шкіри, але необхідно звертати увагу на відтінки. Так, їдко-рожевий зробить дівчину на кшталт «весна» блідою. «Осені» він також протипоказаний, зате можна використовувати лососевий, абрикосовий та інші тони.

Аксесуари краще використовувати світлих відтінків і відмовитися від золотих прикрас, замінивши їх срібними.

Помаранчеві фарби

Такий колір дуже сонячний, енергійний та насичений. Помаранчеві образи підійдуть володаркам шкіри теплого відтінку. Дівчатам із блідою шкірою, навпаки, їх краще не одягати.

Насичений помаранчевий підходить лише представницям осіннього кольоротипу. А дівчатам літнього та зимового можна використовувати пастельні варіанти, але в невеликій кількості, і не близько до обличчя.

Золоті прикраси або вироби із золотим блиском підкреслюють образ. Чим більше світлий, тим більше насиченого кольору біжутерію можна використовувати.

Його відтінки – гарбузовий, червоно-оранжевий, морквяний, персиковий, охра, кораловий.

Жовтий – що вибрати до нього?

Відрізняється енергійністю, яскравістю, життєрадісністю, служить уособленням літа та сонячної енергії.

Жовтий має багато відтінків – палевий, кремовий, пшеничний, канарковий, неоновий, шафран, лимонний, грушевий, гірчичний, бурштиновий.

Підійде всім дівчатам. Однак, «весні» краще вибирати бурштинові та гірчичні відтінки, «осені» — шафранові та золоті, «зимі» — лимонні, «літу» — кремові, пшеничні.

Поєднуючи з іншими фарбами, можна підкреслити зовнішність і зробити образ незабутнім. Жовтий комбінується із сірим, синім, блакитним, червоним, бузковим, зеленим, коричневим.

Сірий кардинал

Класичний колір, що підходить як для роботи, так і для вихідних днів. Поєднуючи сірий з яскравими відтінками, можна надавати йому велику різноманітність. Добре поєднується з жовтим, помаранчевим, червоним, рожевим, синім, блакитним, бірюзовим, фіолетовим.

Виділяються три основні категорії сірого кольору – звичайну, теплу та холодну. Відтінків багато, залежно від переважання сірого білого або чорного кольору. Крім того, є і підтони, утворені шляхом додавання до сірого рожевого, жовтого, блакитного.

ВАЖЛИВО! Сірий колір завжди користувався особливим коханням дизайнерів через свої унікальні якості та поєднання практично з усіма фарбами.

Доповнити образ сірого кольору допоможе яскрава біжутерія, наприклад, фісташкового або бузкового кольору. Сірий ідеально підходить літньому кольоротипу, а ось зимовому та весняному не варто його вибирати.

Чорний – класика віків

Стильний колір, що є основою безлічі образів. Підходить для різних приводів – це і ділова зустріч, повсякденна прогулянка, і вечірній вихід.

Добре сприймається з білим, сірим, синім, червоним, зеленим, гірчичним, помаранчевим, рожевим, бузковим та іншими.

Чорний колір прикрасить будь-яку представницю зимового кольоротипу. Вона зможе його сміливо застосовувати у всьому образі. Іншим дівчатам слід бути з ним обережними, адже неяскрава зовнішність на його фоні може загубитися. Найкращим варіантом стане комбінування його з іншими фарбами, а також використання для спідниць, штанів, джинсів.

Класична прикраса чорного кольору – перли. Також добре виглядають ланцюжки різної довжини, срібло, золото, намисто з камінням, наприклад, агатом чи топазом.

Невдалі поєднання кольорів

Одні кольори, поєднуючись, створюють модний та стильний образ. Інші ж, навпаки, зовсім не фарбують свою володарку, оскільки не гармоніюють одна з одною.

Невдалими поєднаннями вважаються такі:

 • Червоний з пісочним, помаранчевим, бузковим, оливковим, зеленувато-блакитним.
 • Рожевий з бузковим, червоним, помаранчевим, зеленувато-блакитним.
 • Синій із зеленим, коричневим, бузковим, рожевим.
 • Жовтий з бордовим, рожевим.
 • Сірий із пісочним, коричневим, темно-зеленим.
 • Зелений помаранчевий, синій.
 • Коричневий з бузковим, бордовим.
 • Фіолетовий з коричневий, червоний.
 • Блакитний з бордовим, зеленим, помаранчевим.
 • Помаранчевий із світло-блакитним, зеленувато-блакитним.
 • Білий зі світло-блакитним.

Такі загальні рекомендації, які полегшують завдання створення гармонійного образу. Однак не слід забувати про велику кількість відтінків у кожного кольору. Також варто зважати на особливості самого вбрання – фактуру тканини, наявність прикрас на ньому, фасон та індивідуальні особливості людини.

У будь-якому разі, як би не були скомбіновані кольори, головне, щоб образ подобався самій володарці, викликав у неї почуття впевненості у собі та гарний настрій.

Додати коментар