Ризики при покупці біжутерії з Китаю

Ризики при покупці біжутерії з Китаю

Все більше покупців у всьому світі звертають увагу на вміст в біжутерії небезпечних металів – перш за все свинцю. В деяких країнах, наприклад в США – біжутерія підлягає обов’язковій сертифікації та перевірці:  продаж прикрас, що містять свинець, суворо обмежується.

Чим же небезпечний вміст свинцю в біжутерії і чи можна в Китаї гарантовано купити біжутерію без вмісту свинцю?

Чим небезпечний вміст свинцю в біжутерії?

Свинець – токсичний метал. При попаданні в організм він негативно впливає на печінку, нирки, мозок, накопичується в кістках і зубах – звідки може пізніше знову вивільнятися. Мінімального безпечного вмісту свинцю в організмі – не існує.

Найбільш небезпечний для вагітних (так як впливає на плід) і для дітей молодше шести років. У дітей з підвищеним вмістом свинцю в організмі можуть виникнути затримки в розвитку, проблеми з поведінкою, може бути завдано шкоди нервовій системі, свинець спричиняє судоми і навіть смерть при високій концентрації.

Збитки, завдані нервовій системі і розвитку мозку дитини в наслідок отруєння свинцем – незворотні. Високий рівень свинцю в організмі вагітної може привести до викиднів, передчасної смерті плода і інших наслідків.

Наскільки небезпечно носити біжутерію з вмістом свинцю?

Свинець потрапляє в організм шляхом вдихання парів і мікрочастинок, а також через воду і їжу (труби зі свинцевими припоями, посуд з вмістом свинцю у матеріалі та інше).

Через шкіру свинець в організм практично не може потрапити. Тому небезпека біжутерії, яка стикається зі шкірою – практично дорівнює нулю.

Але, при попаданні в рот, свинець всмоктується в кров. Деякі люди “жують” прикраси – погана звичка, особливо це стосується дітей – вони беруть в рот все підряд. Ось при такому “жуванні” зі 100% ймовірністю свинець з біжутерії потрапить в організм. А далі залишається тільки питання наскільки багато свинцю ви “з’їли”.

Чи є особливі вимоги до сертифікації біжутерії з Китаю?

В Україні біжутерія не підлягає обов’язковій сертифікації, тому на нашому ринку можуть спокійно продаватися прикраси навіть такі, що повністю складаються з свинцю.

Чому виробники в Китаї використовують свинець?

1. Дешевший

Біжутерія в основному виробляється або з цинкового, або з свинцевого сплаву. Сплав на основі свинцю – як мінімум на 30% дешевше цинкового сплаву. Виріб в результаті буде дешевше.

2. Простіше виробляти

При виливку виробів із свинцевого сплаву можна використовувати дешеві гумові форми, тоді як з цинкового сплаву – дорогі силіконові і металеві. Гумові форми служать довше, температура плавлення нижче, в цілому виробляти прикраси з свинцевих сплавів – набагато легше.

Пайка з’єднань – намиста, ланцюги, маленькі елементи прикрас. Найлегше припаяти свинцем. Що багато виробників і роблять.

3. Висока якість

Бачили бульбашки на біжутерії? Коли верхнє покриття виробу відшаровується? Кажуть неякісне. Так ось, на біжутерії з свинцевих сплавів набагато рідше можна побачити такі дефекти. Вона буде здаватися біжутерією більш високої якості.

Плюс, вироби з свинцевих сплавів важче, масивніше – для покупців вони здаються більш “дорогими”, більш грунтовними. Це додає купівельну цінність товару.

Чи можна купити в китайському інтернет-магазині біжутерію без свинцю?

Серед матеріалів, з яких вироблено ювелірні прикраси на Джум, ви не зустрінете свинцю.

Ризики при покупці біжутерії з Китаю

Як правило на питання від покупців – “у вас біжутерія lead-free?” практично в 100% випадків ви отримаєте відповідь: “так, lead-free”. Закупівельники з Європи і США “привчили” постачальників відповідати таким чином – інакше ніхто нічого купувати не буде.

Тому не варто повністю довіряти словам, особливо, якщо в описі товару є коротеньке слово: “сплав” .

Якась кількість свинцю в біжутерії може міститися, особливо це стосується прикрас, що складаються з безлічі невеликих частин – практично завжди вони будуть спаяні з використанням свинцю.

Багато виробників купують “запчастини” для виробництва прикрас у сторонніх постачальників – вони просто не можуть гарантувати, що ці частини не містять свинець. Самі не знають.

Чим дешевше виріб – тим вище шанс що він виготовлений зі свинцевого сплаву. Якщо для вас головне – низька ціна, швидше за все, у вашому виробі буде міститися свинець.

Додати коментар