Кращі зарядні пристрої для акумуляторів з Joom

Чимала кількість всілякої побутової техніки та електроніки працює на акумуляторах різного типу. З числа гаджетів, де їх застосування найбільш затребуване, виділяють фотоапарати, ремонтний інструмент (дрилі, шуруповерти і т. д.), ліхтарі, звукозаписуюче обладнання та багато чого іншого.

Теоретично все перераховане вище обладнання можна живити звичайними батарейками AA і AAA типу (за умови, що девайси сумісні з ними), які продаються буквально в кожному магазині (Дюраселли, Енерджайзери і т. п.).

Але на практиці в більшості випадків це просто невигідно, оскільки сідають вони дуже швидко. Доцільніше використання акумуляторів, що перезаряджаються (за звичкою їх також часто називають батарейками). При правильній зарядці вони здатні пропрацювати від 200 до 500 циклів (в залежності від типу і якості). Але для повноцінної експлуатації таких АКБ необхідно мати спеціальний зарядний пристрій (ЗП).

Вибирати даний апарат варто виходячи із завдань, які будуть перед ним ставиться. Найбільш важливими є наступні характеристики:

  • Тип. Виділяють три основних види ЗП: простий (дуже дешевий, але без функції автовідключення), автоматичний (вимикається при досягненні акумулятором повного заряду) і інтелектуальний (маса додаткових можливостей, їх ми розглянемо нижче).
  • Сумісність. У кожної батареї є такі характеристики, як розмір (АА, ААА, 18650, Крона і т. д.) і електрохімічна система (Ni-Cd, Ni-Mh, Li-Ion та інші). Тому для початку потрібно визначити, для яких саме акумуляторів потрібно ЗП, а потім шукати пристрій, підходить для роботи з ними.
  • Кількість роз’ємів. Десь буде достатньо 1-2 слотів, а в інших ситуаціях важлива одночасна установка якомога більшого числа АКБ.
  • Струм. Слабкий струм (0.1 А) найбільш безпечний і вважається рекомендованим, але процес повної зарядки ним забирає дуже багато часу (14-16 годин). Відповідно сильний струм скоротить тимчасові витрати, але зменшить загальний термін експлуатації батареї.

Ми зібрали для вас підбірку кращих зарядних пристроїв з сайту Джум. При виборі товарів основний упор робився на такі показники, як:

  • функціонал і характеристики девайса;
  • відгуки користувачів;
  • співвідношення ціни та якості.

КРАЩІ ЗАРЯДНІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ПОВСЯКДЕННОГО ВИКОРИСТАННЯ

Якщо вдома є не дуже багато техніки, що вимагає акумулятори для своєї роботи, або дані девайси експлуатуються досить рідко, то немає особливого сенсу значно переплачувати за зарядний пристрій з величезною кількістю слотів і купою додаткових функцій. В такому випадку цілком підійдуть більш прості і компактні моделі.

PALO C824

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів з Joom
Самий базовий пристрій подібного типу. Сумісний з так званими пальчиковими і мізинчиковими акумуляторами формату AA і AAA (Ni-MH/Ni-Cd). При цьому ніяких цікавих можливостей тут, в принципі, не передбачено, не кажучи вже про екран.

І оскільки зарядний пристрій автоматично відключається після повної зарядки батареї (тобто аж до вибуху), потрібно самому уважно стежити за процесом (тобто вручну вираховувати приблизно необхідний час, виходячи з ємності АКБ і стандартного струму PALO C824 150-160 мАч). На пристрої є світлодіодний індикатор, однак особливої користі від нього немає – він свідчить лише про те, заряджається АКБ чи ні, без будь-якої інформації про прогрес процесу.

HZZ-3C

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів з Joom
Незважаючи на те, що HZZ-3C має відразу чотири вільних слота, сам зарядний пристрій дуже компактний і простий (з ним без напруги розбереться навіть той, хто вперше стикається з подібним обладнанням).

Дана модель сумісна з батарейками типу AA і AAA Ni-MH/Ni-Cd) і вміє автоматично відключатися при досягненні рівня заряду. Присутня також і екран, але він майже ніяких функцій не виконує, а просто служить певним індикатором прогресу (причому інформація дається не у відсотках, а в діленнях – це не завжди зручно).

З плюсів можна відзначити ще й пряму роботу від мережі (шукати адаптери не доведеться), а головний мінус це відсутність можливості самому вибирати потрібну силу струму (за замовчуванням видає 1,2 А, що інколи забагато). Крім того, при одночасній зарядці відразу 4 акумуляторів HZZ-3C гріється, хоч і незначно.

LIITOKALA LII-100

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів з Joom

LiitoKala – одна з найбільших і найвідоміших компаній на ринку зарядних пристроїв для батарейок. Вони пропонують широкий вибір ЗП на будь-який смак і гаманець.

Наприклад, розглянута модель Lii-100 при низькій ціні має цілу низку переваг. Серед них і хороша сумісність майже зі всіма популярними видами акумулятора (Li-Ion, Ni-MH, Ni-Cd), і розумна система управління (автоматично визначає тип вставленої АКБ, самостійно починає і закінчує зарядку, а також виявляє несправні і розряджені пристрою), та наявність міні-дисплея з індикаторами (відображає поточний прогрес).

Окремо слід відзначити наявність USB виходу на корпусі, який дозволяє використовувати зарядний пристрій в якості повер банку. Звичайно, одного слота під батарею навряд чи вистачить надовго, але, з іншого боку, зарядка смартфонів все ж не є головною функцією Lii-100. Мережевий адаптер в комплект не входить.

LIITOKALA LII-202

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів з Joom

Lii-202 – двухслотна модель ЗП від LiitoKala.

По основним параметрам дана версія майже нічим не відрізняється від Lii-100, але нічого поганого в цьому немає, так як там вже є все, що необхідно для оптимальної експлуатації: широка сумісність з різними батареями (від ААА до 18650), світлодіодні індикатори прогресу заряду і можливість перемикання сили струму.

Однак модель Lii-202 набагато більш зручна для використання в якості повер банку, оскільки роз’ємів під акумулятори тут кілька. Істотним плюсом також є і те, що мережевий адаптер (5V/1A) входить в комплект – нічого додатково шукати не доведеться.

КРАЩІ ПРОФЕСІЙНІ ЗАРЯДНІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ БАТАРЕЙ

Термін «професійні» в назві категорії – досить умовний, мова йде про тих ситуаціях, коли людина постійно має справу (в основному по роботі) з безліччю батарей і йому необхідний зарядний пристрій, здатний одночасно заряджати їх в потрібній кількості.

PALO PL – NC12 8W

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів з Joom

Безсумнівним достоїнством даного гаджета є число роз’ємів під акумулятори – тут їх цілих 8. Цього повинно вистачити навіть найвибагливішим покупцям.

В іншому конструкція дуже проста – ніяких серйозних функцій і навіть невеликого дисплея тут немає. Із заявлених можливостей – розумний контроль (автоматичне відключення при досягненні 100%) і світлодіодні індикатори, що пропонують користувачеві інформацію про поточний статус зарядного пристрою.

До відносних недоліків варто віднести кратність процесу зарядки (одночасно потрібно вставляти 2,4,6 або 8 батарей, тобто парну кількість) і неможливість самостійного вибору використовуваної сили струму. PALO PL – NC12 8W  сумісно тільки з пристроями АА або ААА типу (Ni-MH, Ni-Cd).

LIITOKALA LII-500

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів з Joom
Lii-500 – старша модель з лінійки зарядних пристроїв від бренду LiitoKala. Відповідно і функціонал у неї найбагатший серед усіх своїх побратимів.

Насамперед, необхідно відзначити безліч наявних режимів роботи: стандартний, швидкий тест (цикл заряд-розряд з подальшим вимірюванням ємності), повний тест (аналогічна процедура, але часу займає більше і результат виходить точніше), визначення справності батареї. Замість одиночних індикаторів в цей зарядний пристрій встановлений куди більш інформативний екран, а для зарядки доступні відразу 4 виду струму різної потужності.

Як і інші гаджети від Liitokala завдяки USB-виходу Lii-500 можна використовувати в якості повер банку, але враховуючи габарити девайса, це буде не дуже зручно і доцільно. Крім зовнішнього блоку живлення в комплект також входять кабель для підключення до прикурювача в автомобілі і докладна інструкція на англійській мові.

OPUS BT-C3100

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів з Joom
Фірма Opus – головний конкурент компанії LiitoKala на ринку зарядних пристроїв для акумуляторів. А BT-C3100 – найдорожчий і функціональний продукт в їх лінійці ЗП.

У зв’язку з цим, коли обговорюють переваги і можливості даної моделі, все це відбувається в контексті порівняння з флагманом суперника Lii-500. Серед них потрібно виділити більшу кількість режимів роботи (три раніше згаданих плюс «розрядка батареї»), широкий діапазон потужності (можна задати будь-яку силу струму від 200 до 2000 мА), наявність активної системи охолодження (вентилятор).

Крім того, дуже багато користувачів у своїх відгуках писали, що BT-C3100 мало чи не єдиний зарядний пристрій, який здатний якісно відновлювати “убиті” батарейки.

Додати коментар