Кращі розумні розетки з Joom

Сучасний рівень розвитку технологій дозволяє людині не тільки створювати різні багатофункціональні пристрої, але й дистанційно керувати ними. І мова йде не про якісь примітивні пульти, що працюють на порівняно короткій відстані від певного об’єкта, а про гаджети, що надають повний контроль над технікою на відстані в тисячі кілометрів. Наприклад, за допомогою мережі Інтернет можна включити або вимкнути потрібний прилад в будинку, перебуваючи на відпочинку в іншій країні.

Здійснюються трюки подібного роду за допомогою такого девайса, як розумна розетка. Вона також здатна виконувати і ряд інших корисних дій: контролювати розподіл енергії, автоматично вимикати електроприлади при їх несправності або перепадах напруги в мережі, функціонувати в якості пожежного сповіщувача і багато чого ще.

При виборі розумної розетки в першу чергу слід враховувати наступні моменти:

  • Тип пристрою. Сьогодні на ринку домінують два основних види: накладні (своєрідний розумний адаптер, що підключається в будь-яку розетку в будинку за необхідності) і вбудовувані (вся конструкція монтується в стіну і зовні нічим не відрізняється від класичної розетки). Залежно від призначення може бути корисний як перший, так і другий тип. Однак на Джум поширені тільки накладні варіанти, оскільки вони куди більш орієнтовані на масового користувача.
  • Спосіб управління. Їх є чотири: радіоуправління (фактично мова йде про звичайний пульт ДУ, але працює на досить пристойній відстані до 30 метрів), SMS-управління (подача команд смс-повідомленнями), контроль за допомогою мережі Інтернет (через спеціальний додаток на смартфоні або комп’ютері) і за допомогою таймера.
  • Функціонал. Як вже було сказано вище, в залежності від моделі пристрій може мати масу додаткових можливостей (моніторинг витрат електроенергії, відправка повідомлень про збої в роботі, наявність USB-портів для зарядки мобільних телефонів тощо).

У цій підборці ми зібрали найцікавіші варіанти розумних розеток, представлені на Джум.

SONOFF S20

Кращі розумні розетки з Joom

Розумну розетку від Sonoff варто віднести до категорії базових гаджетів такого сегмента.

Тобто вона відмінно підійде для першого знайомства з новомодними смарт-технологіями і домашнього використання, однак довіряти якесь серйозне завдання цьому пристрою (невиконання якого обернеться матеріальними наслідками) – не дуже вдале рішення. Та й, швидше за все, максимально підтримуваної потужності в 2000 Ватт для таких грандіозних цілей просто не вистачить.

Управління технікою здійснюється за допомогою спеціального додатку на смартфоні eWeLink.

Запропонований функціонал самий базовий: включення і виключення по натисненню кнопки на смартфоні, таймер і складання розкладів.

Найпростіший приклад використання – підключення до електрочайника або кавомашини (розетка налаштовується на запуск техніки вранці в певний час доби, і до того моменту як господар прокинеться, все буде вже готово). Збору статистики по енергоспоживанню хоча б в реальному часі не передбачено.

XIAOMI WI-FI POWER STRIP 6 PORTS

Кращі розумні розетки з Joom
Компанія Xiaomi крім поодиноких розумних розеток поставляє на ринок і повноцінні подовжувачі з 3-6 виходами на різні типи роз’ємів. Наприклад, дана модель містить в собі відразу 6 роз’ємів (з них 3 підходять тільки під європейські вилки і ще 3 універсального стандарту).

У заводському варіанті зворотний кінець подовжувача випускається з китайською виделкою, тому потрібно буде замовляти Power Strip з відповідним європейським перехідником (а краще купити його в магазині, так як у відгуках нерідко скаржаться на погану якість тих перехідників, що йдуть в комплекті).

Заявленої потужності в 2500 ВАТ вистачить на одночасне підключення чайника і чого-небудь ще по дрібниці. Система управління девайсом базується на програмі Mi Home, в якій можна задати окремі таймери або скласти розклад роботи подовжувача (наприклад, щодня з 19.00 до 23.00). Крім цього на смартфон виводиться різного роду статистика по енергоспоживанню. Головний мінус даного гаджета – неможливість управління розетками на подовжувачі окремо.

Кращі розумні розетки з Joom
Broadlink – досить відомий бренд на ринку високих технологій та його продукцію відносять до класу так званого «заводського Китаю».

Розглянута модель поставляється у фірмовій упаковці з докладною інструкцією з налаштування англійською (не українська, і не російська, звичайно, але краще ніж який-небудь машинний переклад). Втім, особливих складнощів у підключенні розумної розетки все одно немає і, враховуючи популярність SP3, не складе труднощів знайти керівництво на потрібній мові в Інтернеті.

Наявний функціонал: включення і виключення електрики по кнопці або таймеру, вимірювання витраченої енергії в ват/годинах, відправка повідомлень і ряд інших менш важливих можливостей. Потужності в 3500 ват вистачає для будь-якої побутової техніки (водонагрівачів, телевізорів, кондиціонерів і т. д.).

Управління з телефону здійснюється через оригінальний додаток (є версії як на Android, так і на iOS), з яким пристрій зв’язується за допомогою Wi-Fi.

ETG-63A

Кращі розумні розетки з Joom
Для тих, хто з якихось причин не хоче возитися з Wi-Fi підключенням або не має такої можливості, існують альтернативні варіанти, наприклад, розетка з таймером ETG-63A.

На гаджеті розташований невеликий екранчик і сім прогумованих кнопок – з їх допомогою пристрій налаштовується на потрібний користувачеві режим роботи (час встановлюється аж до секунд). У інструкції присутня тільки англійська мова, однак з налаштуванням проблем не буде (на тому ж ютубі є чимало докладних пояснень принципів роботи розетки).

ETG-63A відмінно підійде для підключення до бойлера або кондиціонеру, тобто для пристроїв, робота яких важлива лише у певні проміжки часу. Але судячи з відгуків, найбільш затребуваний таймер в акваріумах – з його допомогою в них програмується включення і виключення світла за розкладом.

ALLOYSEED WIRELESS SWITCH SOCKET

Кращі розумні розетки з Joom

Найпростіший за своєю конструкцією гаджет в цій добірці. В комплект входять відразу три накладні розетки і спеціальний пульт для управління ними. Більше ніяких функцій (додаток на смартфон, таймер і т.п.) не передбачено. За відгуками покупців зі своїм завданням  Switch Socket справляється, але оскільки спектр можливостей гаджета не дуже великий, бажано ще до придбання пристрою визначити, для яких саме цілей він потрібний (щоб потім не скаржитися на марність).

Популярним місцем застосування є заміські будинки і дачі, в яких техніка і обладнання часто розташовані у важкодоступних місцях, незручних для постійного ручного включення. У гаджета хороший радіус прийому, що працює на великих відстанях і здатний проходити через кілька стін.

WAYTRONIC ITIMER II

Кращі розумні розетки з Joom

Waytronic iTimer працює на управлінні з телефону через вставлену в гаджет сім-карту. Однак список функцій у даної моделі куди ширший. Різними смс-командами на англійській або російській мові можна встановити таймер на вимикач, скласти розклад і багато чого ще.

Повний їх перелік міститься в інструкції, тому при покупці буде незайвим додатково повідомити продавця про те, що потрібно саме керівництво російською або англійською мовою.

В комплекті також поставляється датчик температури, завдяки якому відкривається багатий спектр можливостей по налаштуванню побутових приладів. Наприклад, можна запрограмувати кондиціонер на включення при температурі вище 30 градусів і, відповідно, вимкнення при 25 і нижче. Крім іншого на розетці є і USB-роз’єм.

Оцініть статтю
Додати коментар