Joom. Проблеми покупців

Joom. Проблеми покупців

Joom – це сервіс, інтерфейс якого пов’язує покупців з китайськими виробниками всілякої продукції. У каталозі програми є одяг, електроніка, товари для краси і здоров’я, аксесуари для дому та автомобілів, прикраси та біжутерія.

Joom запустили в 2016 році. Компанію в Латвії відкрив Ілля Широков, колишній генеральний директор “Однокласників”. Сервіс налічує близько 30 мільйонів завантажень в App Store і приблизно 100 мільйонів завантажень в Google Play.  Не дивлячись на досить високу популярнысть, на маркетплейсі існує ряд проблем.

Joom банить тих, хто часто скаржиться

Дуже дивно Joom може себе повести з клієнтом, який часто скаржиться на сервіс. Про нюанси доставки поговоримо пізніше, але вже зараз відзначимо, що посилки затримуються регулярно. Маркетплейс про це знає, тому спокійно повертає гроші тим, хто незадоволений очікуванням довше 75 днів. Однак, якщо повторити скасоване замовлення і знову поскаржитися на затримку, покупця можуть забанити і не повернути гроші повторно.

– Оскільки ви багаторазово висловлювали невдоволення замовленнями, зробленими на нашій платформі, ми вважаємо, що в ситуації, що склалася, продовжувати співпрацю недоцільно. З жалем повідомляємо, що ми прийняли рішення обмежити ваші можливості використання сайту й додатка Joom, — такий коментар супроводжує блокування аккаунту.

Якість товарів на Joom часто не відповідає опису

Ще одна класична проблема китайських маркетплейсів – стан товару, який не відповідає опису. Joom в цьому плані, здається, попереду планети всієї. І, що найприкріше, стосується це не тільки шкарпеток по 5-10 гривень, але і електроніки вартістю в рази більше. Взяти хоча б накопичувачі інформації — флешки і жорсткі диски. На Joom повно магазинів, які пропонують USB-накопичувачі об’ємом 1-3 Тб за 70 – 100 грн. Для порівняння, в звичайних інтернет-магазинах навіть найдешевші аналоги коштують від 1000 грн.

Зрозуміло, флешки на Joom розраховані на людей, які погано орієнтуються в специфіці подібних товарів. І таких, на жаль, чимало. Нам вистачило 30 секунд, щоб знайти в каталозі кілька жорстких дисків “на 3 Тб”, в коментарях до яких люди скаржаться на обман. І наводять тому незаперечні докази: фотографії, на яких видно, що корпус зовнішнього HDD порожній.

Joom в курсі цієї проблеми і стверджує, що бореться з нею. Фейкові флешки вилучаються автоматично, але “з деякою періодичністю”. Товари інших категорій теж блокуються, але тільки після того, як отримують енну кількість низьких оцінок. Тобто частина користувачів в будь-якому випадку приречена на покупку неякісних продуктів.

Joom відправляє посилки без трекера

Точніше, трекер є, але часто віртуальний. Специфіка в тому, що він працює тільки на території Китаю. Як тільки посилка перетинає кордон КНР, покупцеві залишається тільки молитися, щоб вона до нього доїхала.

Справедливості заради відзначимо, що Joom не тільки не замовчує про цю особливість, але і відкрито говорить про неї на сайті. І там же додає, що готовий повернути гроші за покупку, якщо вона не доїде за 75 днів.

Однак і тут все не так гладко. До деяких клієнтів гроші при поверненні так і не доходять. У більшості подібних випадків посилаються на нюанси в роботі платіжних систем. Сервіс знову змушує користувача чекати і гризтися з техпідтримкою за свої гроші, які він довірив магазину.

Що я не раджу купувати на Joom

Ясна річ – це товари з дуже низькою ціною. Як правило, нічого путнього з таких покупок не виходить.

Ще я не раджу нікому купувати на цьому сайті насіння. По ньому гуляють оголошення про продаж  розчудових екзотичних рослин шалено красивих забарвлень і, навіть. з високою оцінкою і позитивними відгуками, але, як правило, відгуки залишаються відразу після того, як товар отриманий, а щоб виростити квітку, потрібно час. І тільки поодинокі відгуки говорять правду: виростає з цього насіння  якась дичина в прямому сенсі слова – бур’яни. Я спеціально лопатила відгуки по насінню і переконалася в тому, що китайці надсилають відверте аби-що.

Додати коментар