Хто краще: “Джум” або “Аліекспресс”?

Хто краще: "Джум" або "Аліекспресс"?

Ми вже давно звикли до того, що через інтернет можна купити все, що завгодно. У всесвітній павутині мирно співіснує безліч магазинів і комерційних інтернет-проектів. Але деякі з них користуються особливою популярністю серед покупців. Наприклад, торгові інтернет-майданчики китайських виробників і посередників Joom і Aliexpress.

Щоб визначити, що краще “Джум” або “Аліекспресс”, необхідно порівняти переваги і умови кожного з них, а також вивчити відгуки реальних покупців.

Інтерфейс магазинів і зручність

Напевно відразу варто розібрати цей момент. У Джум і Аліекспресс є як мобільна (Android, iOS), так і браузерна версії – це вже стандартний набір. Можна сказати, що інтерфейс всіх версій магазинів цілком стандартний і схожий між собою. Все ті ж категорії товарів, акційні лоти на першій сторінці, Особистий кабінет та інше.

Вгорі сайтів є кнопки для реєстрації, авторизації, вибору валюти, мови і т. д. Пошук товарів здійснюється через рядок пошуку або категорії. Далі використовуючи фільтри, можна відсортувати товар. Мінус Joom – не дуже якісний автоперекладач, тому не завжди можна знайти потрібний товар по ключовим словам і не завжди зрозуміло опис товару.

Що стосується реєстрації-авторизації, Joom в цьому плані краще. Досить вгорі сторінки клікнути “увійти” і вибрати одну з соц.мереж. Aliexpress ж вимагає реєстрації або через електронну пошту, або через Facebook. Процедура вибору та оплати товару ідентична на обох майданчиках, перед оплатою система запропонує ввести/вибрати адресу доставки. З приводу способів оплати — виграє Aliexpress, у нього їх більше. У Джум поки доступно тільки 4 способи: банківською картою, PayPal, Яндекс.Гроші і QIWI.

Істотним недоліком  Joom  є відсутність зв’язку з продавцями. При виборі товару покупець не має можливості поспілкуватися з продавцем і задати питання: уточнити розмір, обговорити матеріал, додаткові деталі обробки і т. д. Це істотний недолік, який відлякує досвідчених інтернет-шопоголіків.

Ассортимент і ціна – де дешевше?

В цьому питанні безумовно лідирує Aliexpress – вибір серед запитаного Вами товару буде просто величезний. Джум в цьому плані має інший напрямок – практично весь асортимент має безкоштовну доставку і основний упор зроблений на товари з найнижчими цінами.  Відразу зазначу – найпопулярніші і великі китайські продавці і бренди присутні в цих магазинах.

Але, незважаючи на сьогоднішню популярність, Joom все одно не може конкурувати з Aliexpress з його величезним асортиментом. Адже на Алі розташовані десятки тисяч продавців, котрі пропонують свої найрізноманітніші товари.

Що стосується ціни. Основний ухил Джум робить на дешевий одяг, косметику і біжутерію. Це легко зрозуміти, поглянувши на їх головну сторінку. Саме ці фактори формують їх основну клієнтуру – молодь, переважно дівчата. Спочатку, значна частина товарів на Joom була дійсно дешевше, ніж на Алі. Після того, як майданчик став популярним — ціни «вирівнялися». Зараз товари дешевші, ніж у конкурента можна знайти як на одному, так і на іншому майданчику.

Важливий недолік для мене в Джум – це маленький кешбек, всього лише 1%, на відміну від Аліекспресс де він в рази більше. А чим більше ми повертаємо на кешбек, тим дешевше обходиться покупка.

Бонуси, знижки, акції

За великим рахунком, знижкам я не довіряю жодному ні іншому сайту, так як найчастіше ціну спочатку піднімають, а потім знижують. Для перевірки динаміки ціни на Аліеспресс я використовую плагіни. Вони правдиво показують історію цін. Для Джум доведеться відстежувати зміну цін на власні очі, протягом деякого часу.

Про бонуси, промокоди та акції в кожному онлайн-магазині можна розписувати багато. Вся ж суть акцій зводиться до того, що потрібно постійно відстежувати – чи дійсно була знижка або просто продавець вирішив піти на хитрість.

В плані бонусів сервіси виділилися по своєму: на Joom надають купони зі знижками, а AliExpress купони за щоденне відвідування.

Обидва сайти, найчастіше в святкові дні надають промокоди і купони для знижки. У Аліекспресс в цьому плані теж все краще, так як цих бонусів більше:

це купони продавців, на товари в їх магазинах;
купони від Алиэкспресс;
спецкупони, які можна виграти або обміняти;
використання промо-кодів;

Все це дозволяє досить непогано знижувати ціну на покупки.

Терміни доставки

При оформленні замовлення на Aliexpress можна вибирати спосіб доставки. За замовчуванням зазвичай він є безкоштовний, але він найдовший. Клікнувши на галочку поруч з доставкою, відкриється список, в якому перераховані інші види доставок і орієнтовні терміни отримання. Чим швидше хочете отримати посилку, тим дорожче доставка.

Я взагалі рідко звертаю увагу на терміни. Тому що пишуть одне, а за фактом може бути в рази швидше. Наприклад, написано 45 днів, а посилка приходить за 2 тижні. Не сперечаюся, якщо вибрати, наприклад, кур’єрську службу DHL, EMS та інші, то можна отримати відправлення протягом 2 — 15 днів, але це коштує великих грошей, а ми хочемо економити. Тому розглядаємо безкоштовну або копійчану доставку.

З досвіду можу сказати, найшвидша безкоштовна доставка з Аліекспресс була 11 днів, найдовша – близько 45 днів. За статистикою найчастіше посилки отримував через 3 -4 тижні.

Що стосується доставок з Джум, середні терміни зазначені в картці товару 15-45 днів. Максимальний — 75 днів, після закінчення яких вам повернуть гроші. В принципі, так і є, хтось отримав замовлення через 2 тижні, а комусь довелося чекати більше місяця.

З приводу того, де доставка швидше, можу сказати — терміни отримання як з Аліекспресс, так і з Joom приблизно однакові. Продавці відправляють замовлення швидко, а далі вже все залежить від транспортних і поштових служб, а також проходження митниць.

Повернення і суперечки

У плані захисту прав покупця і той, і інший  сервіси пропонують можливість відкрити суперечку з продавцем. Інше питання як на нього реагує адміністрація сайтів, яка і є арбітром. Китайський Алі це мастодонт, який вже давно відточив всі процеси подачі спору, повернення товару і арбітражу, а “покупець завжди правий”.

А ось у Джум в цьому плані не такі хороші результати. Спору можна чекати місяцями, а дрібні продавці не особливо сильно женуться за чистотою свого рейтингу.

Додати коментар