Чи безпечно на Joom оплачувати покупки

Чи безпечно на Joom оплачувати покупки

Люди бояться залишати в інтернет магазинах свої персональні дані (скажімо, номер банківської картки), тому що не хочуть стати жертвами шахраїв. Багато користувачів переривають покупки в інтернеті, коли стикаються з необхідністю довірити особисті дані інтернет-магазину. Боязнь онлайн-покупок навіть описана в деяких наукових роботах як фобія. І все ж з роками люди все менше бояться онлайн-платежів.

Які дані потрібно вводити при оплаті карткою в інтернет-магазині Joom?

При оплаті товару в інтернет-магазині Joom потрібно ввести: ім’я і прізвище власника, номер картки, код перевірки дійсності картки (тризначний код на зворотному боці) і термін її дії.

Код автентифікації — CVC або CVV2 — служить додатковим захистом від шахрайства: якщо хтось вкраде у вас дані про 16-значний номер та іншу інформацію з лицьового боку картки, скористатися грошима без тризначного коду не вийде.

Якщо всі ці дані потрапляють в руки хакерів – це проблема. Але найчастіше компанії не зберігають весь набір даних в одній базі. Наприклад, в 2011 році хакери вкрали сотні тисяч номерів банківських карт Citibank, але в компанії відразу повідомили, що терміни дії карт і тризначні коди зломщикам не дісталися.

Навіщо потрібно вводити всі ці дані банківської карти?

Це – вимога платіжних систем. Парадокс в тому, що дані, які люди так бояться вводити при оплаті, потрібні саме для того, щоб захистити їх від шахрайства.

У платіжних системах Visa і MasterCard (вони контролюють майже весь український фінансовий ринок) є системи безпеки — 3D Secure і SecureCode. Ці системи дозволяють банку підтвердити, що оплату здійснює саме власник, а не той, хто незаконно заволодів картою або дані з картки.

Платіжна система просить ввести одноразовий пароль, банк може вислати його в повідомленні на номер телефону, який ви вказали при реєстрації рахунку.

Шахрай може викрасти вашу карту і спробувати купити від вашого особи що-небудь в інтернеті, але якщо він не отримає одноразового пароля, у нього нічого не вийде.

При оплаті магазин Joom перенаправляє покупців на сторінку банку, щоб ті могли ввести пароль.

Якщо ви боїтеся публікувати в інтернеті дані вашої банківської карти, можна завести спеціальну віртуальну карту для покупок в мережі. Таку картку випускають і Visa, і MasterCard. Ця карта не прив’язана до вашого основного рахунку. Перед кожною покупкою на неї потрібно переводити необхідну суму. Віртуальна картка призначена тільки для інтернет-покупок, в звичайних магазинах нею розплатитися неможливо.

Додати коментар